کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی


ریز واردات ۱۵۰ میلیون دوز واکسن؛ ۸۷.۶ درصد سینوفارم


کد خبر : ۹۰۶۰۴شنبه، ۲۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۱:۲۴۲۴۷ بازدید

بر اساس گزارشی که از سوی ارونقی -معاون فنی گمرک ایران- به دارایی-رئیس سازمان غذا و دارو – در رابطه با آخرین وضعیت واردات واکسن ....

بر اساس گزارشی که از سوی ارونقی -معاون فنی گمرک ایران- به دارایی-رئیس سازمان غذا و دارو – در رابطه با آخرین وضعیت واردات واکسن اعلام شده است، از نیمه بهمن سال گذشته تا ۲۶ آذر ماه امسال در مجموع ۱۵۰ میلیون و ۱۰۸ هزار و ۳۰۸ دوز واکسن کرونا طی ۸۷ مرحله و از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) وارد ایران شده که پس از انجام فوری تشریفات گمرکی به صورت حمل یکسره، شبانه روزی و از پای پرواز به صورت مستقیم تحویل وزارت بهداشت شده است.

واکسن‌های وارداتی شامل سینوفارم چینی، آسترازنکا چند ملیتی، اسپوتنیک روسی و بهارات هند است که از کشورهای چین، ژاپن، ایتالیا، آلمان، هلند، اتریش، لهستان، کره جنوبی، یونان، روسیه و هندوستان وارد شده است.

گزارش معاون فنی گمرک ایران در رابطه با جزئیات واردات واکسن از این حکایت دارد که از ۱۵۰ میلیون و ۱۰۸ هزار و ۳۰۸ دوز وارداتی، عمدتا مربوط به سینوفارم چین با ۸۷.۶ درصد است؛ به طوری‌که طی ۵۱ مرحله حدود ۱۳۱ میلیون و ۶۰۴ هزار و ۴۹۸ دوز از این واکسن وارد ایران شده است.

همچنین چهار میلیون و ۹۱ هزار و ۲۰۰ دوز اسپوتنیک روسیه، دو میلیون و ۹۱۱ هزار و ۸۱۰ هزار دوز آسترازنکا از چین، دو میلیون و ۵۲۹ هزار و ۴۰۰ دوز آسترازنکا از هلند، یک میلیون و ۷۰۰ هزار و ۸۰۰ دوز آسترازنکا از کره جنوبی دیگر محموله‌های وارداتی واکسن است.

در سایر واردات صورت گرفته یک میلیون و ۴۵۲ هزار دوز آسترازنکا از ایتالیا، یک میلیون و ۴۴۹ هزار و ۶۰۰ دوز آسترازنکا از چین، یک میلیون و ۱۲۵ هزار دوز بهارات از هندوستان، یک میلیون دوز آسترازنکا از اتریش و یک میلیون دوز آسترازنکا از لهستان ثبت شده است.

۹۶۳ هزار دوز آسترازنکا از روسیه، ۱۵۰ هزار دوز آسترازنکا از یونان و ۱۳۱ هزار دوز دیگر از این واکسن، دیگر محموله‌های وارداتی به ایران است.اخبار مرتبط

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها