کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

تخت‌روانچی: ایران قربانی حملات سایبری آمریکا و اسرائیل است


کد خبر : ۹۰۴۵۵سه شنبه، ۲۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۰:۰۴۳۰۹ بازدید

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد گفت: ایران قربانی حملات روز افزون سایبری از سوی امریکا و اسرائیل بوده است.

 مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد با بیان اینکه ایران قربانی حملات روز افزون سایبری همچون استاکس نت از سوی امریکا و اسرائیل بوده است، اظهار داشت: هرگونه توسل به زور را در فضای سایبری رد می کنیم.

به گزارش ایرنا، نخستین نشست محتوایی گروه کاری باز امنیت و کاربرد فناوریهای اطلاعات ارتباطات به ریاست نماینده دائم سنگاپور در سازمان ملل و با حضور نمایندگان کشورهای عضو در محل دبیرخانه سازمان ملل در نیویورک آغاز به کار کرد.

سفیر و نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل با استقبال از پایان فرایندهای موازی امنیت سایبری و کنار رفتن سلطه گروه محدودی از کشورها بر فضای سایبری، از گروه کاری باز به عنوان یک فرایند شفاف و شمولگرا حمایت کرد.

 ارشدترین دیپلمات جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل با یادآوری  این مطلب که جمهوری اسلامی ایران قربانی حملات روز افزون سایبری همچون استاکس نت از سوی آمریکا و رژیم اسرائیل بوده است، گروه کاری باز را محل مناسبی برای رسیدگی به این اقدامات غیرقانونی دانست.

تخت روانچی با تاکید بر لزوم رعایت کامل ماموریت داده شده به گروه کاری باز از سوی کشورها که طبق قطع نامه ۲۴۰ مجمع عمومی ۷۵ تعیین شده است، اصول راهنمای ایران برای امنیت سایبری شامل احترام به حاکمیت دولتها، عدم دخالت در امور داخلی کشورها با استفاده از شیوه های سایبری، کاربرد صرفا صلح آمیز سایبر، لزوم مذاکره برای تعیین تکلیف و تصمیم گیری در خصوص موضوعات باقیمانده از گروه کاری باز قبلی، لزوم تدوین یک سند حقوقی الزام آور برای امنیت سایبری، رفتار مسئولانه بازیگران غیر دولتی و رعایت اخلاق و عدالت در فضای سایبری، حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات سایبری و منع توسل به زور و یا تهدید به توسل به زور در فضای سایبری توضیح داد.

 سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد تصریح کرد که هرگونه توسل به زور در فضای سایبری مردود است.

 وی با اشاره به مواضع سازنده جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد که برای تحقق اصول فوق، حقوق بین المللی مربوطه و از جمله هنجارها و اصول لازم باید توسعه داده شوند و این امر از طریق مذاکره و تلاش برای نزدیک تر کردن مواضع کشورها به طرق مختلف از جمله تشکیل گروههای فرعی و متمرکز بر موضوعات خاص قابل تحقق خواهد بود.

 این نشست یک هفته ای از سری نشست های محتوایی برای تقویت امنیت سایبری در فضای بین المللی است و انتظار می رود بعد از ۵ سال فعالیت گروه کاری باز و تصمیم گیری بر اساس اجماع، گزارش های سالانه و در پایان، گزارش نهایی گروه برای تصمیم مقتضی به مجمع عمومی سازمان ملل ارائه شود.

هیات جمهوری اسلامی ایران همراه با گروه کشورهای همفکر و گروه عدم تعهد، پیشبرد اهداف گروه کاری باز را به صورت فعال پیگیری می کند.اخبار مرتبط


میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو