کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

محسن رضایی از تحول عمیق اقتصادی خبر داد


کد خبر : ۹۰۴۳۴دوشنبه، ۲۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۱:۵۳۹۳۲۶ بازدید

محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور در بیست و پنجمین سالروز صادرات، گفت: صادرکنندگان امروز همان...
محسن رضایی از تحول عمیق اقتصادی خبر دادمحسن رضایی از تحول عمیق اقتصادی خبر داد

معاون اقتصادی رئیس جمهور از عزم جدی دولت برای جراحی‌های عمیق اقتصادی در حوزه تولید و صادرات خبر داد.

محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور در بیست و پنجمین سالروز صادرات، گفت: صادرکنندگان امروز همان مجاهدان دیروز هستند که با خون خود از مرز های کشور دفاع کردند، صادرکنندگان امروز همان خط شکنندگان هستند. صادرات خط مقدم تولید ثروت ملت ایران است. مخصوصا در کشور ما صادرات به طور مضاعف در اقتصاد کشور تاثیر دارد، هم برای تولید ملی و هم برای عبور تولید ملت های دیگر از ایران، صادرات نقش کلیدی دارد.

وی افزود: کشور ما و تولید گران ما ، اقلیم ما و منابع انسانی ما می‌توانند از تولیدات داخل بر خوردار باشد و همچین سهم مهمی در جهش اقتصادی داشته باشد. از سوی دیگر ایران چهار راه مهمی در جهان هست که حتی اگر ما تولید داخلی هم نداشتیم از طریق صادرات مجدد و موقعیت کشور می‌توانستیم میلیارد ها ثروت به وجود آورد. صادرات هم در تولید ملی و هم در تولید ثروت موثر است. ما در این دولت قصد جراحی های بزرگ داریم و اولین اقدام را هم از تجارت شروع کرده‌ایم.

معاون اقتصادی رئیس جمهور تصریح کرد: حمل و نقل و گمرکات برای ما بسیار مهم است، بنادر کشور ما و اینکه دستگاه‌های مختلف مانع صادرات کشور می‌شود حتما مورد بررسی قرار می‌گیرند. ما کشوری هستیم که قبل انقلاب ما را عقب نگه داشتند و بعد از انقلاب هم مانع پیشرفت ما با تحریم‌های ظالمانه شده‌اند.

رضایی گفت: در کنار اصلاحات تجاری، اصلاحات یارانه‌ای و اصلاحات حوزه انرژی و بانک‌ها را شروع کردیم و اینکه سیستم پولی را با اعتبارات تقویت کنیم و جلوی نقدینگی افسارگسیخته را بگیریم در دستور کار است که اکثر این موارد را یا شروع کردیم یا به زودی شروع می‌کنیم. اصلاحات عمیق نیاز به عزم ملی دارد، امروز در کشور ما تحریم های داخلی بیش از تحریم‌های خارجی مانع تولید و تجارت خارجی است. مثلا در گمرک هم استاندار هم محیط زیست، غذا و دارو و دامپزشکی هر کدام یک نمونه می‌گیرند و می‌برند و مدت‌های زیادی کشتی که بار آورده را معطل می‌کنند، اینها می‌توانند تجمیع شوند، که شما فعالان اقتصادی باید این موارد را به ما اطلاع رسانی کنید.

وی ادامه داد: موضوع دوم تحریم‌های خارجی است، ایران به جد به دنبال این است که تحریم‌های خارجی برداشته شود، عده‌ای تبلیغ نکنند که این دولت به دنبال رفع تحریم‌ها نیست، اتفاقا با تمام قوا به دنبال این موضوع هستیم تا راه شما صادرکنندگان به تمام دنیا باز شود.

معاون اقتصادی رئیس جمهور اضافه کرد: عده‌ای بودجه‌ای که هنوز تصویب نشده است را می‌گویند تورم زاست، ما در بودجه تمام تلاش خود را کردیم که تولیدکنندگان نفع ببرند، مثلا ما با نرخ‌های سود کمتری به تولیدکنندگان وام می‌دهیم که تسهیل در امر صادرات صورت گیرد، بنابراین حمایت از صادرکنندگان به طور جدی در دستور کار است.

تسنیم نوشت : رضایی با بیان اینکه کشور با حجم عظیمی از نقدینگی روبروست تصریح کرد: این حجم نقدینگی در همچین اقتصاد مهار شده‌ای بسیار سخت و البته راهگشا است، پشتیبانی‌های مالی از صادرات جدی است. رفع قوانین اضافی و بخشنامه‌های اضافی که یک شبه تصویب می‌شد به طور جدی مورد توجه ماست که جلوی این بخشنامه‌های یک شبه گرفته شود. مقرراتی که تا الان ابلاغ شده است، در سال آینده کامل‌تر خواهد شد.

وی گفت: تلاش این دولت این است که ستاد اقتصادی دولت، تمام تصمیات در این ستاد جمع‌بندی شود و یکپارچگی تصمیمات در دستور کار قرار گیرد.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

سرزمین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

لاماری