کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

مرگ راننده جرثقیل در سقوط روی سیلو


کد خبر : ۸۹۵۹۷یکشنبه، ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۹:۴۴۶۵۰ بازدید

شکستن بازوی جرثقیل و سقوط روی سیلوی در حال ساخت و کارگران در روستای لک از توابع شهرستان آوج قزوین یک کشته و 12 مصدوم برجا گذاشت.

شکستن بازوی جرثقیل و سقوط  روی سیلوی در حال ساخت و کارگران در روستای لک از توابع شهرستان آوج قزوین یک کشته و 12 مصدوم برجا گذاشت.

حکمت‌الله هاشمی، معاون امداد و نجات هلال احمر قزوین در این باره به خبرنگار «ایران»، گفت: با اعلام این حادثه ساعت  23 و 1 دقیقه بامداد شنبه 29 آبان خبر این حادثه از سوی عوامل اورژانس به هلال احمر استان اعلام شد و بلافاصله ما اطلاعات اولیه را از بخشداری منطقه و مدیر پروژه گرفتیم و با جمع‌بندی دقیق و کامل از حادثه 9 تیم مجرب و مجهز را به محل اعزام کردیم. پس از حضور تیم‌های امدادی هلال احمر مشخص شد که سقوط جرثقیل باعث تخریب دیواره 18 متری سیلو و آوار شدن بر سر کارگرانی شده که روی داربست و داخل سیلو در حال کار بودند. از یک سو راه‌های ورودی به سیلو مسدود شده بود از سوی دیگر می‌دانستیم که در داخل سیلوها کارگران در میان تلی از خاک و سیمان و آهن گرفتار شده‌اند به این ترتیب با دقت کار آواربرداری را شروع کردیم و موفق شدیم در کمترین زمان ممکن به کارگران محبوس شده برسیم.

هاشمی در ادامه گفت: متأسفانه وضعیت به گونه‌ای نبود که پس از گودبرداری بتوانیم همه کارگران را باهم خارج کنیم به همین خاطر ما هرکدام از آنها را بعد از تثبیت وضعیت یک به یک با استفاده از بالابر از محل حادثه خارج کرده و به عوامل اورژانس تحویل می‌دادیم که نجات هرکدام از آنها حدود 20 تا 30 دقیقه زمان می‌برد.
معاون امداد و نجات هلال احمر قزوین درباره وضعیت کارگران مصدوم شده نیز گفت: در این میان راننده جرثقیل فوت کرد اما 12 کارگر که در این حادثه مصدوم شده بودند وضعیت عمومی خوبی داشتند. البته در میان مصدومان ضایعه نخاعی داشتیم و عملیات هم پس از حدود 5 ساعت پایان یافت.
قدرت‌الله مهدیخانی مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین نیز در این باره گفت: پس از اطلاع از این حادثه نیروهای اورژانس، هلال احمر و آتش‌نشانی در محل حاضر شدند و به یاری مصدومان و حادثه دیدگان شتافتند. پس از خارج کردن مصدومان از زیر آوار تعداد 5 نفر از مجروحان به بیمارستان شهر قیدار در استان زنجان و 7 نفر از مجروحان حادثه به بیمارستان‌های استان قزوین منتقل شدند و تحت مداوا قرار گرفتند که حال 5 نفر از آنها کمی وخیم است.
وی افزود: متأسفانه جرثقیل به کار گرفته شده استاندارد لازم را نداشته و در هنگام کار سقوط کرده که علت دقیق حادثه توسط کارشناسان در دست بررسی است.
در همین خصوص نصرت‌الله علیرضایی فرماندار آوج گفت: سیلوی در حال ساخت آوج ۲۰ هزار تنی بود. این سیلو دارای دو بخش ۱۰ هزار تنی بوده که یکی تکمیل شده و دومی ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و در دو شیفت صبح و شب در حال تکمیل بود که در شیفت شب دچار ریزش و سانحه شد.اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
لاماری