کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

شرایط رتبه‌بندی معلمان با تحصیلات بالاتر


کد خبر : ۸۹۵۵۱شنبه، ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۴:۱۵۳۷۸۹ بازدید

نماینده مردم مهریز در مجلس تامین اعتبار لایحه رتبه بندی معلمان را ضروری دانست و گفت: با تامین معیشت معلمان کیفیت آموزش در ...
شرایط رتبه‌بندی معلمان با تحصیلات بالاترشرایط رتبه‌بندی معلمان با تحصیلات بالاتر

نماینده مردم مهریز در مجلس تامین اعتبار لایحه رتبه بندی معلمان را ضروری دانست و گفت: با تامین معیشت معلمان کیفیت آموزش در کشور بهبود می‌یابد و می‌تواند تاثیرات مثبتی بر دیگر بخش‌های جامعه بگذارد.

محمدرضا صباغیان بافقی در خصوص تامین معیشت معلمان و بهبود کیفیت آموزش کشور را دو هدف اصلی لایحه رتبه بندی معلمان عنوان کرد و گفت: این لایحه مشوق خوبی برای ارتقای کیفیت کار معلمان است.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: این لایحه به گونه‌ای طراحی شده که معلمان با سابقه بیشتر در امور پژوهشی و داشتن تحصیلات و تحقیقات بالاتر از جایگاه بالاتری برخوردار می‌شوند و این ضمن افزایش حقوق و مزایای آنها منجر به بهبود کیفیت آموزش در کشور منجر شود.

صباغیان بافقی، لایحه ارائه شده از سوی دولت را جامع ارزیابی کرد و گفت: اولویت نخست دولت برای بهبود وضعیت آموزش در کشور باید تامین اعتبار این لایحه باشد.

وی یادآورشد: با بررسی‌های انجام شده این لایحه در مجلس، فقط معلمان شامل رتبه‌بندی می‌شوند و پرسنل خدمات، اداری و پشتیبانی شاغل در آموزش و پرورش مشمول این لایحه نمی‌شوند.

وی همچنین درباره تامین اعتبار این لایحه از سوی دولت افزود: معلمان از نظر نوع شغلی خود با بقیه اقشار جامعه تفاوت دارند و اگر مشکلات معیشت آنها حل نشود، بر بقیه ساختارها و بخش‌های جامعه از جمله آینده فرزندان این مرزو بوم تاثیر می‌گذارد.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی درباره بار مالی این لایحه اظهار کرد: این لایحه از سوی دولت تقدیم مجلس شده و مغایرتی با اصل ۷۵قانون اساسی ندارد.

صباغیان افزود: البته در مورد بار مالی این لایحه نظرات متفاوتی بیان شده و ارقامی بین۴۲ و۹۰ هزار میلیارد تومان مطرح شده است. اگر این لایحه، بار مالی حدود ۴۵ هزار میلیارد تومان داشته باشد مشکلی برای پرداخت این اعتبار از سوی دولت وجود ندارد.

بر اساس این گزارش، کلیات لایحه نظام رتبه بندی معلمان ۱۸ خردادماه امسال به تصویب نمایندگان رسید. این لایحه با هدف استقرار نظام پرداخت‌ها براساس تخصص، شایستگی‌ها وعملکرد رقابتی معلمان، توسعه مستمر و نظام‌مند صلاحیت‌ها و کیفیت عملکرد معلمان، تقویت انگیزه و رضایت‌ شغلی و ارتقای تعهد حرفه‌ای معلمان در دستور کار قرار گرفته است و بعد از بررسی در صحن علنی برای رفع ایراد و اصلاح در کمیسیون آموزش مجلس در حال بررسی است.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو