کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

52 میلیارد یورو، هزینه بحران کرونا برای اداره کار آلمان


کد خبر : ۸۹۵۲۰جمعه، ۲۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۵:۰۶۷۳۸ بازدید

همه‌گیری کرونا نه تنها بخش‌های اقتصادی آلمان را تحت‌الشعاع قرار داده بلکه برای دولت نیز با هزینه‌های سنگینی توأم بوده ...
52 میلیارد یورو، هزینه بحران کرونا برای اداره کار آلمان52 میلیارد یورو، هزینه بحران کرونا برای اداره کار آلمان

همه‌گیری کرونا نه تنها بخش‌های اقتصادی آلمان را تحت‌الشعاع قرار داده بلکه برای دولت نیز با هزینه‌های سنگینی توأم بوده است. اداره کار آلمان اعلام کرد که پاندمی کرونا برای این اداره تا کنون ۵۲ میلیارد یورو هزینه داشته است.

اداره کل کار آلمان روز پنجشنبه ۱۸ نوامبر (۲۷ آبان) اعلام کرد که همه‌گیری کرونا و پیامدهای ناشی از آن تا کنون ۵۲ میلیارد یورو برای این اداره خرج و هزینه به دنبال داشته است.

بخش اعظم این مبلغ به پرداخت حقوق‌های کوتاه‌مدت برای جلوگیری از اخراج کارکنان در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ میلادی پرداخت شده که حدود ۲۴ میلیارد یورو را دربرمی‌گیرد.

به گفته کریستیانه شونه‌فلد، عضو هیئت مدیره اداره کل آلمان، مبالغ زیادی نیز برای خدمات اجتماعی و پرداخت حقوق بیکاری به کسانی هزینه شده که بر اثر پاندمی کرونا کار خود را از دست دادند.

او افزود که پشتوانه و ذخیره مالی اداره کار آلمان که بر ۲۶ میلیارد یورو بالغ می‌شود، با توجه به این هزینه‌های هنگفت خرج شده است. دولت مرکزی آلمان برای پشتیبانی مالی از اداره کار آلمان حدود ۲۴ میلیارد یورو اختصاص داده بود.

اداره کل کار آلمان همچنین اعلام کرد که برای آنکه بتواند هزینه‌های بحران کرونا را تأمین کند، در سال آینده میلادی نیز به حمایت مالی دولت فدرال این کشور نیاز خواهد داشت.

طبق آخرین محاسبات، میزان درآمد اداره کار در سال آینده میلادی بر ۳۷ میلیارد یورو و هزینه‌های احتمالی این اداره بر ۳۸ میلیارد یورو بالغ خواهد شد. اداره مزبور بر این نظر است که حدود یک میلیارد یورو کسری در سال ۲۰۲۲ از طریق دریافت کمک مالی از دولت فدرال تأمین شود.

کریستیانه شونه‌فلد، عضو هیئت مدیره اداره کل آلمان در عین حال در این ارتباط گفت، این ارزیابی‌ها بر این حساب صورت گرفته که دیگر محدویت‌های گسترده‌ای در ارتباط با تعطیلی فروشگاه‌ها صورت نگیرد، اگر نه هزینه‌های تازه‌ای برای جلوگیری از اخراج کارکنان و گسترش بیکاری پدید خواهد آمد.

شایان ذکر است که اداره کار آلمان به طور معمول، بودجه و همه هزینه‌های خود را از طریق درآمدهای خود تأمین می‌کند، اما این بار به خاطر همه‌گیری کرونا نیازمند دریافت کمک از دولت فدرال آلمان شده است.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو