کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

برخورد با مقصران حادثه سقوط مادر و فرزند به چاه


کد خبر : ۸۹۴۳۳چهارشنبه، ۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۵:۴۴۱۱۲۱ بازدید

همزمان با فرو نشست وحشتناک زمین و سقوط یک مادر و فرزند به داخل چاه، دادستان کرمانشاه دستور شناسایی مقصران این حادثه و برخورد با خاطیان را صادر کرد.

چند روز قبل زن جوانی در حالی که نوزاد 27 روزه‌اش را در آغوش داشت و از پیاده رو بلوار گلسرخ کرمانشاه عبور می‌کرد ناگهان زمین دهان باز کرد و این مادر و فرزند را بلعید. در همین موقع مرد جوانی بلافاصله وارد چاه شد و ابتدا نوزاد و سپس مادرش را با کمک حاضران در محل بیرون کشیده و از مرگ نجات دادند.

پس از انتشار تصاویر این حادثه هولناک در فضای مجازی بیژن مرادی، شهردار منطقه یک‌ کرمانشاه توضیحاتی ارائه داد. وی در این‌باره به فارس گفت: این چاه‌ها مربوط به فاضلاب خانگی است که پیش از ساخت و تأسیس شبکه فاضلاب شهری توسط مالکان احداث شده بود. در حدود 40-30 سال گذشته که منازل مسکونی این منطقه ساخته شده است برای دفع فاضلاب خانگی چاه‌های دفع فاضلاب جذبی حفاری می‌کردند.

مرادی ادامه داد: پس از ایجاد شبکه فاضلاب شهری در این مناطق، این چاه‌های دفع فاضلاب توسط مالکان از رده خارج شدند و باید خود مالکان این چاه‌ها را خاکریزی و پر می‌کردند که بعدها دچار ریزش دهانه نشود. از سال‌های گذشته تاکنون در معابر منطقه هیچ اثری از این گونه چاه‌ها مشاهده نشده است و از طرفی مالکان این منطقه به شهرداری وجود چنین طرح‌هایی را اطلاع‌رسانی نکرده بودند تا شهرداری برای رفع خطر و پر کردن این چاه‌ها اقدام کنند.
با این حال پس از این حادثه به تمامی پلاک‌های ثبتی سطح منطقه‌ یک به‌صورت کتبی اخطار شد که اگر در گذشته از چاه‌های فاضلاب جذبی استفاده می‌کردند به شهرداری اعلام کنند که با همکاری مالک این عملیات خاکریزی و پر کردن آن سریع انجام شود.
براساس این گزارش معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمانشاه در خصوص فرو رفتن زمین در یکی از معابر سطح شهر، به دستور دادستان پرونده قضایی برای خاطیان تشکیل شده و در شعبه پنجم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب در حال تحقیق و تعقیب است تا مقصران حادثه شناسایی و برخورد قضایی با آنها انجام شود.اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها