کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

استعلام نرخ و قیمت و خرید بیمه شخص ثالث پژو 206 در سال 1400


کد خبر : ۸۹۴۱۰سه شنبه، ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۴:۰۸۱۰۸۷ بازدید

بیشترین آمار تصادفات در معابر شهر تهران مربوط به خودروی 206 و پراید است. شتاب بالای خودروی 206 ویژگی ای است که از همان اول روی آن ...
استعلام نرخ و قیمت و خرید بیمه شخص ثالث پژو 206 در سال 1400استعلام نرخ و قیمت و خرید بیمه شخص ثالث پژو 206 در سال 1400

بیمه شخص ثالث برای انواع پژو 206 الزامی است

اطلاع رسانی تبلیغاتی

بیشترین آمار تصادفات در معابر شهر تهران مربوط به خودروی 206 و پراید است. شتاب بالای خودروی 206 ویژگی ای است که از همان اول روی آن تبلیغات گسترده‌ای شده است. وقتی شتاب خودروی 206 زیاد شود، کنترل آن کم‌تر خواهد شد. حالا اگر راننده به اصطلاح صفرکیلومتر و ناشی باشد، احتمال تصادف آن و آسیب به خودش و حتی دیگران بیشتر خواهد شد. در حال حاضر خودروی 206 بیشتر از بقیه آمار تصادف را به خود اختصاص داده است. البته آمار جاده‌ای تصادف 206 هم کم نیست. لیست قیمت جدیدترین قطعات بدنه و یدکی خودرو پژو 206 در بازار تهران نیز بالا رفته است.برای جبران غرامت وارد شده، مهم‌ترین بیمه، بیمه شخص ثالث است. همان طور که‌ می‌دانید بر اساس قانون، بیمه شخص ثالث بیمه‌ای اجباری برای همه دارندگان خودرو است و در آن خسارت مالی و جانی وارد شده به اشخاص ثالث و همچنین خسارت جانی وارد شده به راننده مقصر حادثه پرداخت‌ می‌شود. با توجه به آمار بالای تصادف 206، داشتن حداکثر پوشش مالی اهمیت زیادی پیدا کند. یکی از موضوعات قابل توجه در زمان خرید این بیمه قیمت آن است که در ادامه این متن به نحوه محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث پژو 206 و نرخ این بیمه در سال 1400 خواهیم پرداخت.

بیمه شخص ثالث 206 چیست؟

بیمه شخص ثالث، بیمه ای اجباری برای تمام دارندگان وسایل نقلیه زمینی در برابر خسارات جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث است.در بیمه شخص ثالث پژو 206 ، مالك وسيله نقليه شخص اول به شمار مي آيد(كه در اكثر بيمه‌نامه ها تحت عنوان بيمه‌گزار شناخته مي شود)، شخص ثاني شركت بيمه است كه متعهد به جبران هزينه ها طبق قرارداد است (كه در بيمه نامه با عنوان بيمه‌گر درج مي شود) و در نهايت شخص ثالث فرد زيان ديده در حوادث رانندگي است (كه منظور غير از راننده مقصر است). تمامي اشخاصي كه در يك حادثه تصادف پژو 206، زيان مالي و جاني می‌بينند، تحت پوشش بيمه شخص ثالث قرار گرفته و اين بيمه هزينه هاي مربوط به درمان، فوت و خسارات وارد شده به اموال را جبران مي كند. در اين گونه اتفاقات، راننده مقصر هم مي تواند از مزاياي بيمه حوادث راننده كه شاخه اي جديد از بيمه شخص ثالث پژو 206 به شمار مي آيد استفاده كند. رانندگان پژو 206 برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به راهنمای خرید بیمه شخص ثالث مراجعه کنند تا به نحو احسن شرایط و پوشش‌های این بیمه خودرو را بدانند.

موارد تحت پوشش بیمه شخص ثالث 206

بیمه شخص ثالث سه نوع خسارت را پوشش می‌دهد. این سه خسارت شامل:

  • خسارات جانی که به اشخاص ثالث (راننده و سرنشینان خودروی روبرو یا فرد عابر و همچنین سرنشینان خودروی راننده مقصر) وارد می‌شود. خسارات جانی شامل ازکارافتادگی (موقت و دائم)، نقص عضو، شکستگی و فوت و همچنین هزینه‌های پزشکی برای درمان است.

بیمه شخص ثالث خسارات جانی و مالی را جبران می‌کند.

بیمه شخص ثالث خسارات جانی و مالی را جبران می‌کند.

  • خسارت مالی که به خودروی و اموال زیان دیده وارد می‌شود.
  • خسارت جانی که به راننده مقصر وارد می‌شود. این نوع پوشش چند سالی است که به بیمه شخص ثالث اضافه شده و پوشش حوادث راننده نامیده می‌شود.

 

حداقل و حداکثر پوشش بیمه شخص ثالث 206 چقدر است؟

این سؤال به وجود می‌آید که با توجه به نرخ بالای تصادف خودروی 206، حداقل و حداکثر پوشش مالی چقدر باید باشد؟بیمه مرکزی نرخ حداقل و حداکثر پوشش مالی را هر سال بر اساس نرخ دیه ماه حرام و تعداد سیلندرها اعلام می‌کند. از طرفی قوه قضاییه نرخ دیه کامل انسان را مشخص می‌کند که مقدار آن در سال 1400 در ماه حرام برابر با 640 میلیون تومان و در ماه غیرحرام برابر با 480 میلیون تومان است. نرخ حداقل بیمه شخص ثالث شرکت‌ها یکسان است؛ این مبلغ بر اساس میزان دیه و تعداد سیلندر خودرو هر سال از سمت بیمه مرکزی مشخص‌ می‌گردد. مالکان خودروی 206 می‌توانند با پرداخت حق بیمه بیشتر، حداکثر سقف پوشش مالی شخص ثالث را خریداری کنند. البته باید در نظر داشته باشید که همه شرکت‌ها، سقف بیمه‌ای پوشش مالی را ارائه نمی‌کنند.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت بیمه شخص ثالث 206

 مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر قیمت بیمه شخص ثالث 206 شامل موارد زیر است:

  • نوع کاربری خودرو: 206 از جمله خودروهایی است که به غیر از استفاده شخصی، به عنوان کاربری تاکسی اینترنتی و آژانس استفاده می‌شود. در چنین کاربری، از آنجا که نرخ تصادف بالا است، برای همین بیمه‌گزار باید حق بیمه بیشتری را پرداخت کند.
  • سقف تعهد مالی: حداقل پوشش مالی بیمه شخص ثالث 16 میلیون تومان است که در تمامی شرکت‌های بیمه ‌این مبلغ یکسان است؛ اما بیمه‌گزار می‌تواند با پرداخت حق بیمه بیشتر، پوشش‌های اضافی را برای بیمه شخص ثالث خودروی پژو 206 خود دریافت دریافت کند. در حقیقت حداکثر پوشش یعنی 320 میلیون را بگیرد.
  • تخفیف عدم دریافت خسارت: اگر بیمه‌گزار در طول مدت بیمه‌نامه خود تصادف نداشته و خسارتی هم از شرکت بیمه خود دریافت نکند، می‌تواند در هنگام تمدید، تخفیف دریافت کند. درصد تخفیف مشخص و بین همه شرکت‌های بیمه یکسان است. میزان تخفیف سال اول برابر با 5% است و هر سال که بگذرد و غرامتی دریافت نکند، میزان درصد تخفیف در سال‌های بعد بیشتر خواهد شد. البته تخفیف حداکثری دارد که بیشترین تعداد سال عدم تخفیف 15 سال و برابر با 70% است.
  • جریمه دیرکرد تمدید بیمه شخص ثالث: در صورتی که مالک 206 اقدام به تمدید بیمه‌نامه خود در موعد مقرر اتمام انقضای آن نکند، باید جریمه دیرکرد مشخص شده به ازای هر روز تاخیر بپردازد. معمولا بیمه شخص ثالث این خودرو به صورت یک ساله صادر می‌شود. البته خرید این بیمه به صورت کوتاه مدت( سه ماهه، شش یا نه ماهه) نیز میسر است؛ بیمه شخص ثالث 206 با اعتبار کوتاه مدت به بیمه‌گزارانی توصیه می‌شود که قصد فروش خودرو را در چند ماه آینده دارند.

·تعداد سیلندر: تعداد سیلندر خودروی پژو 206، عامل دیگری است که در قیمت بیمه شخص آن تاثیرگذار خواهد بود.

از آن‌جا که بیمه شخص ثالث 206 اجباری است و پلیس خودروهای فاقد آن را جریمه و حتی منتقل به پارکینگ می‌کند، بنابراین در صورت اتمام اعتبار بیمه شخص ثالث خودروی خود، در تمدید آن درنگ نکنید. شما می‌توانید برای استعلام، تمدید و خرید بیمه شخص ثالث 206 به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://bimeh.com/thirdparty/peugeot206

استعلام، مقایسه و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث 206 از بیمه دات کام

در ابتدا نوشتیم که پژو 206 در تهران نرخ تصادف بالایی دارد. شتاب بالا و عدم کنترل کامل باعث می‌شود تا میزان تصادف این خودرو بیشتر از بقیه باشد. راننده مقصر با بیمه شخص ثالث پژو 206 می‌تواند خسارت‌های جانی خود را جبران کند.

بیمه شخص ثالث پژو 206 و رانندگی ایمن در خیابان‌های تهران الزامی است.

بیمه شخص ثالث پژو 206 و رانندگی ایمن در خیابان‌های تهران الزامی است.

اگر‌ می‌خواهید بیمه شخص ثالث خود را با ارزان‌ترین قیمت و شرایط جدید آن در پاییز 1400 خریداری کنید، یک روش ساده پیش روی شماست و آن هم خرید از سایت بیمه دات کام است. شما‌ می‌توانید در سایت بیمه دات کام اطلاعات خودروی 206  و بیمه‌نامه قبلی خود را وارد کنید و پس از مقایسه دقیق قیمت بیمه ثالث در تمامی شرکت‌های معتبر، بیمه شخص ثالث پژو 206 مناسب با شرایط خود را انتخاب و خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث این ماشین را از شرکت های بیمه‌گر معتبر انجام دهید. همچنین شما‌ می‌توانید در تمام مراحل خرید بیمه ‌نامه از مشاوره‌های تخصصی و بی طرفانه کارشناسان  bimeh.com  استفاده کنید.

درگاه های تماس بیمه دات کام:

نشانی :تهران، سعادت آباد، میدان تهرانی مقدم (کاج)، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان،‌ پلاک ۱۷ طبقه ۶، واحد ۶
کد پستی ۱۹۹۸۶۵۳۷۴۰

شماره های تماس: ۰۲۱-۴۳۷۲

پست الکترونیکی: info@bimeh.co


کارگزاری فارابیکارگزاری فارابی


اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

لاماری