کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

پیش بینی درست کارشناسان بورس


کد خبر : ۸۹۲۱۴جمعه، ۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۳:۲۹۷۳۱۹ بازدید

روز جمعه هفته‌‌ گذشته، نظرسنجی از ۱۰ کارشناس بازار سرمایه با موضوع پیش‌بینی بازدهی شاخص کل بورس و روند بازار سرمایه در هفته‌ای ...
پیش بینی درست کارشناسان بورس پیش بینی درست کارشناسان بورس

روز جمعه هفته‌‌ گذشته، نظرسنجی از ۱۰ کارشناس بازار سرمایه با موضوع پیش‌بینی بازدهی شاخص کل بورس و روند بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت انجام شد. سوال زیر به طور مشترک از کارشناسان پرسیده شد.

روند بازار سرمایه و بازدهی هفتگی شاخص کل در هفته آتی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

۱. مثبت. افزایشی

۲. بدون تغییر چشمگیر (نوسان کمتر از ۱ درصد)

۳. منفی. کاهشی

طبق نتیجه نظرسنجی ۷۰ درصد از کارشناسان اعتقاد به مثبت شدن شاخص کل (گزینه اول) در هفته‌ای که گذشت داشتند. ۳۰ درصد دیگر نیز معتقد بودند که این شاخص در هفته‌ای که گذشت تغییر چشمگیری نخواهد داشت (گزینه دوم). 

شاخص کل ۴.۱ درصد رشد کرد


در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته، چهارشنبه ۱۲ آبان ماه شاخص کل بورس بر روی تراز یک میلیون و ۳۹۸ هزار واحدی کار خود را به پایان رساند.

با گذشت یک هفته شامل ۵ روز معاملاتی از تاریخ ۱۵ تا ۱۹ آبان ماه، در پایان معاملات روز چهارشنبه ۱۹ آبان، شاخص کل بورس در پله یک میلیون و ۴۵۶ هزار واحدی به کار خود پایان داد.

حال با بررسی نتایج نظرسنجی و عملکرد شاخص کل در هفته‌ای که گذشت می‌توان گفت ۷۰ درصد از کارشناسان به دقت رشد بورس را به درستی پیش‌بینی کردند. نکته جالب توجه اینکه تمام کارشناسان ریزشی نبودن بورس و منفی نشدن شاخص کل در هفته‌ای که گذشت را نیز به درستی پیش بینی کردند. /yjcاخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو