کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

داعش مسئولیت حمله به بیمارستان کابل را بر عهده گرفت


کد خبر : ۸۸۸۴۹چهارشنبه، ۱۲ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۰:۴۴۲۹۹ بازدید

گروه تروریستی داعش، مسئولیت حمله به بیمارستان سردار محمد داوود در کابل پایتخت افغانستان را بر عهده گرفت؛انفجاری که به کشته و زخمی شدن ده‌ها تن منجر شد.

گروه تروریستی داعش، مسئولیت حمله به بیمارستان "سردار محمد داوود" در کابل پایتخت افغانستان را بر عهده گرفت؛انفجاری که به کشته و زخمی شدن ده‌ها تن منجر شد.

به گزارش رویترز، گروه تروریستی داعش در بیانیه‌ای که در رسانه‌های وابسته به خود منتشر کرد، اعلام کرد که اعضای این گروه "حمله هماهنگی" را به بیمارستان ۴۰۰ تخت خوابی کابل انجام دادند که منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از جمله یک رهبر برجسته طالبان شد.

این گروه تأکید کرد که عملیات مذکور توسط ۵ تن از اعضای داعش انجام شده است که یکی از آنها کمربند انفجاری را که در ورودی بیمارستان بسته بود منفجر کرد و ۴ تن دیگر در جریان تبادل آتش با طالبان کشته شدند.

طالبان و چندین منبع تایید کردند که این حمله با دو انفجار در ورودی بیمارستان و با تیراندازی گروهی از افراد مسلح انجام شده است.

به گفته مقامات آگاه، تعداد کشته شدگان حمله به بیمارستان "سردار محمد داوود" به ۲۵ کشته و حداقل ۵۰ زخمی رسیده است.

بیمارستان "سردار محمد داوود خان" در مجاورت وزارت بهداشت، بزرگترین بیمارستان نظامی افغانستان و دارای ۴۰۰ تخت می‌باشد.

این حمله پس از یک سری بمب گذاری‌های انجام شده توسط داعش صورت می‌گیرد که به عنوان بزرگترین تهدید برای کنترل طالبان در افغانستان ظاهر شد.اخبار مرتبط


سرزمین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

لاماری