کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

افزایش قابل‌توجه سرعت اینترنت موبایل در ایران


کد خبر : ۸۸۷۹۱سه شنبه، ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۶:۰۱۳۱۴۱ بازدید

جدیدترین گزارش ماهانه Speedtest از افزایش قابل‌توجه سرعت اینترنت موبایل در ایران حکایت دارد.
افزایش قابل‌توجه سرعت اینترنت موبایل در ایرانافزایش قابل‌توجه سرعت اینترنت موبایل در ایران

جدیدترین گزارش ماهانه Speedtest از افزایش قابل‌توجه سرعت اینترنت موبایل در ایران حکایت دارد.

بر اساس گزارش ماهانه سپتامبر 2021 اسپیدتست (SpeedTest)، میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان افزایش پیدا کرده که این افزایش برای اینترنت موبایل قابل‌توجه‌تر است. سرعت اینترنت موبایل در گزارش ماه آگوست برابر 56.74 مگابایت‌برثانیه بود، اما حالا با افزایش بیش از 6مگابایتی به 63.15 مگابایت‌برثانیه رسیده است.

میانگین سرعت اینترنت ثابت در جهان هم افزایش داشته که البته کمتر از سرعت اینترنت موبایل بوده است. سرعت اینترنت ثابت جهانی از 110.24 مگابایات‌برثانیه به 113.25 مگابایت‌برثانیه رسیده است.

در سطح اینترنت ثابت جهان موناکو با دو پله صعود، پرسرعت‌ترین اینترنت را در اختیار شهروندانش قرار می‌دهد و کاربران اینترنت با سرعت 261.82 مگابایت‌برثانیه را تجربه می‌کنند. در رتبه دوم سنگاپور با سرعت 255.83 مگابایت‌برثانیه قرار گرفته است و در رتبه سوم هم هنگ‌کنگ با سرعت 254.70 مگابایت‌برثانیه به چشم می‌خورد. در جایگاه‌های چهارم و پنجم هم به‌ترتیب رومانی و سوئیس قرار دارند.


سرعت اینترنت ایران

طبق جدیدترین گزارش اسپیدتست، سرعت اینترنت ثابت در ایران نسبت به گزارش قبلی افزایش کمی را تجربه کرده و از 21.35 مگابایت‌برثانیه به 21.36 مگابیت‌برثانیه رسیده است، با وجود این، جایگاه ایران در جدول بدتر شده و با سه پله سقوط، در رتبه 137ام جهان قرار گرفته است.

در ماه سپتامبر سرعت اینترنت موبایل در ایران افزایش قابل‌توجهی داشته و از 32.30 مگابایت‌برثانیه گزارش قبلی به 35.48 مگابایت‌برثانیه رسیده است، با این افزایش سرعت، رتبه کشورمان در جدول 9 رتبه صعود کرده است و حالا در جایگاه 71ام جهان جای دارد.

در سطح جهان تغییری در رتبه‌های اول تا پنجم ایجاد نشده است و هنوز امارات متحده عربی بالاترین سرعت را در اختیار شهروندانش قرار می‌دهد. سرعت اینترنت موبایل در این کشور به 238.06 مگابایت‌برثانیه می‌رسد که بسیار بالاتر از کره جنوبی با سرعت 202.61 مگابایت در مقام دوم است.

در جایگاه سوم نروژ با سرعت 177.72 مگابایت بر ثانیه به چشم می‌خورد. در رتبه‌های چهارم و پنجم به‌ترتیب قطر و چین با سرعت 172.18 و 165.38 مگابایت‌برثانیه قرار گرفته‌اند.

اسپیدتست ماهانه گزارشی درباره وضعیت سرعت اینترنت در کشورهای مختلف منتشر می‌کند و حالا طبق انتشار جدیدترین گزارش آن برای سپتامبر 2021، سرعت اینترنت ثابت در کشورمان تقریباً ثابت باقی مانده اما سرعت اینترنت موبایل با افزایش تقریباً چشمگیری نسبت به گزارش قبلی، از 35 مگابایت‌برثانیه عبور کرده است.اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

سایت شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
سایت شب