کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

اظهارات تکان‌دهنده شهردار اهواز درباره معضلات این شهر


کد خبر : ۸۸۷۵۱دوشنبه، ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۲:۵۹۸۳۲ بازدید

رضا امینی شهردار اهواز در نشستی که با حضور رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی شامگاه یکشنبه (۹ آبان‌ماه) در شهرداری اهواز برگزار شد، درباره مشکلات و معضلات این شهر مسائل مهمی را مطرح کرد. مهم ترین این اظهارات را بخوانید:

رضا امینی شهردار اهواز در نشستی که با حضور رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی شامگاه یکشنبه (۹ آبان‌ماه) در شهرداری اهواز برگزار شد، درباره مشکلات و معضلات این شهر مسائل مهمی را مطرح کرد. مهم ترین این اظهارات را بخوانید:

پروژه قطار شهری اهواز همزمان با همه شهرهای دیگر کشور به جز تهران، استارت زده شده است؛ حدود ۹ سال پیش امکان اتمام این پروژه با یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان وجود داشت اما اکنون بر اساس برآورد سال ۹۹، با بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومان قابل انجام نیست.
 

پیش‌بینی شده است اجرای طرح جامع دفع آب‌های سطحی اهواز ۶ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان نیاز داشته باشد. البته این رقم نیز بر اساس برآورد سال ۹۹ است بنابراین باید طرح‌های کم هزینه‌تر و واقعی‌تر که دسترسی به منابع را سهل‌الوصول می‌کند، پیش‌بینی شود. طرح جامع دفع آب‌های سطحی که مطالعه شده و به تصویب رسیده است، زمان و منابع زیادی را می‌طلبد و فعلا تا زمان گشایش و اجرای این طرح، چاره‌ای جز ترمیم شبکه ترکیبی دفع آب‌های سطحی و فاضلاب نداریم.
 

انباشت نیروهای انسانی یکی از مشکلات شهرداری اهواز است. متاسفانه در ادوار مختلف مدیریتی از طریق پیمانکاران، منابعی به عنوان نیروهای اجرایی وارد شهرداری شده و در بخش اداری شهرداری فعال و مسئول برخی از بخش‌ها شده‌اند و بعضا صورت وضعیت این پیمانکاران را تایید می‌کنند. وضعیت رفت و روب و نظافت اهواز فاجعه‌بار است؛ حداقل بین کلانشهرها، شهری با این وضعیت اهواز ندیده‌ام.
 

در حال حاضر ۶۰۰ میلیارد تومان بدهی به شهرداری اهواز تحمیل شده است و پیمانکاران شبانه‌روز تهدید به اجرای انسداد حساب می‌کنند و موارد دیگر را پیگیری می‌کنند. برای شهرداری خیلی بد است که یک روز در میان کارگر پیمانکار، درب شورای شهر و شهرداری را ببندد و به خودسوزی تهدید کند؛ امروز یکی از کارگران اجراییات به خودسوزی تهدید می‌کرد و قطعا زمانی که کادر به استخوان می‌رسد این اتفاقات رخ می‌دهد.
 

سرقت بی‌رویه تجهیزات شهری نیز در اهواز رخ می‌دهد. نخاله‌ای که باید در جای مشخص دفن شود نیز به راحتی در یک پروژه عمرانی در مرکز شهر تخلیه می‌شود. این مسائل به دلیل این است که شهرداری در انجام وظایف خود ناتوان شده است. باید این اقتدار به شهرداری برگردد. کار به جایی رسیده است که هر کسی رسیده یک تکه از شهرداری را کنده و برده است؛ امکانات، املاک و منازلی از شهرداری اهواز در اختیار افرادی هستند که هیچ سمتی در شهرداری ندارند و بازنشسته هستند.

کارکنانی داریم که حضور فیزیکی در شهرداری ندارند اما حقوق دریافت می‌کنند یا در نهادهای دیگر مامور به خدمت هستند. اگر این موارد جمع شود ۱۰ درصد اعتبارات شهرداری اهواز برمی‌گردد و می‌توان این اعتبارات را در حوزه عمران هزینه کرد.اخبار مرتبط

سایت شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
سایت شب