کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

واکنش روحانی به اهانت علیه آیت الله صافی گلپایگانی


کد خبر : ۸۸۷۲۹یکشنبه، ۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۱:۳۰۲۲۵۳ بازدید

جماران : حسن روحانی در واکنش به تندروی های اخیر علیه آیت الله صافی گلپایگانی گفت: قدر سرمایه‌هایمان را بدانیم و آزادی بیان را با ادب و تکریم فرزانگان جامعه پاس بداریم.

حجت الاسلام و المسلیمن حسن روحانی در پیامی جایگاه مرجعیت را مایه حفظ امید و انسجام جامعه ایران دانست و تاکید کرد که تضعیف این جایگاه با هر توجیهی، ریختن آب به آسیاب دشمنان عزت و هویت ملی است. 

 روحانی با تجلیل از شخصیت و سوابق  آیت‌الله صافی گلپایگانی گفت: شخصیت وارسته و مبارزی همچون آیت‌الله صافی گلپایگانی، با سوابق بی‌نظیر در دفاع از اسلام و نظام، خود شاخص انقلاب و مبارزه است و ادعاهای انقلابیگری را باید با چنین ترازوهائی سنجید. 

روحانی همچنین تاکید کرد که قدر سرمایه‌هایمان را بدانیم و آزادی بیان را با ادب و تکریم فرزانگان جامعه پاس بداریم.

پیام حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی بدین شرح است :

جایگاه مرجعیت در تاریخ شیعه، ضامن بقای مکتب اهل‌بیت(ع)، الهام‌بخش ایستادگی در برابر استبداد و استعمار و مایه حفظ امید و انسجام جامعه ایران در سده‌های اخیر بوده است. تضعیف این جایگاه با هر توجیهی، ریختن آب به آسیاب دشمنان عزت و هویت ملی است. 

شخصیت وارسته و مبارزی همچون آیت‌الله صافی گلپایگانی، با سوابق بی‌نظیر در دفاع از اسلام و نظام، خود شاخص انقلاب و مبارزه است و ادعاهای انقلابیگری را باید با چنین ترازوهائی سنجید. 

رسیدگی به معیشت مردم و تعامل سازنده با جهان در چارچوب عزت-حکمت-مصلحت، از سیاست‌های همیشگی جمهوری اسلامی بوده که امام و رهبری بر آن تصریح کرده‌اند. 

قدر سرمایه‌هایمان را بدانیم و آزادی بیان را با ادب و تکریم فرزانگان جامعه پاس بداریم.

گفتنی است ،با بازتاب وسیع سخنان اخیر آیت الله العظمی صافی گلپایگانی از مراجع عظام تقلید درخصوص روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهای جهان که در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی بیان شده بود ، برخی  رسانه ها و محافل سیاسی با اهانت و تعریض به به این مرجع عالیقدر نسبت به این سخنان واکنش نشان داده بودند.اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها