کانال تلگرام ایران جیب

رئیس‌جمهور در دومین گفت‌وگوی زنده تلویزیونی خود چه گفت؟


کد خبر : ۸۸۳۳۹سه شنبه، ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۱:۵۲۵۵۷۲ بازدید

رئیس جمهور در دومین گفت وگوی تلویزیونی با مردم با بیان این که شرایط امروز نتیجه تصمیمات قبل است، تاکید کرد :آینده کشور را بسیار روشن می بینم.
رئیس‌جمهور در دومین گفت‌وگوی زنده تلویزیونی خود چه گفت؟

رئیس جمهور، دوشنبه شب در دومین گفت وگوی زنده تلویزیونی از روند مقابله با بیماری کرونا و واکسیناسیون عمومی، اقدامات دولت سیزدهم برای حل مسائل و موضوعات مهم کشور و همچنین برنامه های دولت برای حل مشکلات اقتصادی گفت. سیدابراهیم رئیسی در این گفت و گوی زنده با بیان این که وضعیت قیمت ها، معیشت مردم و کنترل تورم دغدغه روزانه و هر ساعت بنده است، افزود: من از فشاری که بر دوش مردم است با خبرهستم و خود را درکنار سفره مردم احساس می کنم. بخش های مهم سخنان رئیس جمهور را در ادامه و به صورت تیتروار بخوانید:

* امروز با گذشت مدت کوتاهی، در دوز اول بیش از 70 درصد واکسن دریافت کردند و امیدواریم که قبل از فرارسیدن فصل سرما به همین میزان واکسن زده باشند تا از مردم صیانت شود.

* از همه کسانی که واکسن نزده اند دعوت می‌کنم که حتما واکسن بزنند. ما معتقدیم در جهت واکسیناسیون همگانی باید کار اغنایی انجام داد تا کار اجباری.

* معیشت و سفره مردم دغدغه روزانه و هر ساعت من است و روزانه ساعتی وضعیت قیمت ها به ویژه قیمت مواد خوراکی را رصد و با وزیران و صاحب نظران اقتصادی صحبت می‌کنم تا تورم کنترل شود.

* همیشه احساس می‌کنم که در کنار سفره اقشار کم درآمد و محروم هستم و سختی‌شان را احساس می‌کنم ولی این شرایط امروز نتیجه تصمیمات قبل است که امروز در بازار و سفره مردم می‌بینیم و تصمیمات امروز ما در آینده در زندگی مردم جلوه خواهد داشت.

* استقراض از بانک مرکزی تورم‌زاست و پایه پولی را بالا می‌برد و ما در شهریور پیگیری و تلاش کردیم که بدون استقراض از بانک مرکزی پرداخت‌ها را انجام دهیم و به لطف خدا این کار در شهریور ممکن شد و در مهر هم این اتفاق خواهد افتاد.

* سال 1401 وقت مناسبی است که اصلاحات مهمی در بودجه اتفاق بیفتد و دوم این که افزایش‌ها به سمت افراد کم درآمد برود و افزایش‌ها پلکانی باشد و هزینه دستگاه ها پایش شود.

* در بحث ارز 4200 پولی که باید به جیب مردم برود، دست چند دلال در کشور رفته است و همه به این واقف اند و باید آن را اصلاح کنیم تا این پول به جیب مردم برود ولی این کار را با غافلگیری دنبال نمی کنیم و مردم را بی اطلاع نمی گذاریم و شوک به بازار و اقتصاد وارد نمی‌کنیم. این اصلاح از برنامه های دولت است و ما به مردم اطلاع رسانی می کنیم.

* (درباره طرح ساخت سالانه یک میلیون مسکن) این که برخی تصور کنند دولت قرار است خودش زمین تحویل بگیرد و خودش هم بسازد این گونه نیست. دولت کار هدایت،‌ حمایت و نظارت را انجام می دهد و باید همه دست اندرکاران به این میدان وارد شوند تا این اقتصاد پیشران را فعال کنیم تا بسیاری از کسب و کارها فعال شود. این کار می تواند اشتغال ایجاد کند، افزایش تولید داشته باشیم و نیاز مردم را رفع کند.

* اگر بگویم وضع خزانه در هنگام آغاز فعالیت دولت جدید چه بود برخی ما را به گله گذاری متهم می کنند. همه شاخص ها نشان می دهد که وضعیت چگونه است. تعهداتیکه دولت قبل در پنج ماه آخر ایجاد کرد، مزید بر علت شده است.

* شش روز کار را در سطح ملی انجام می‌دهیم و یک روز به استان می‌رویم زیرا کاری که در میدان انجام می‌شود حتما در پشت میز انجام نمی شود و حضور در استان برکاتی دارد.

* سفرهای استانی فقط برای کلنگ‌زنی نیست و پیگیری بسیاری از طرح های نیمه کاره است. در معاونت اجرایی ریاست جمهوری بخشی برای پیگیری مصوبات سفرها ایجاد کرده‌ایم و من گفته ام که پروژه‌ها زمان بندی شود.

* ما کار اقتصاد مقاومتی را دنبال می‌کنیم و سفره و بازار و نان مردم را به مذاکرات گره نمی‌زنیم ولی ایران هیچ‌گاه میز مذاکرات را ترک نکرده و ما در مذاکرات نتیجه محور حتما جدی هستیم. مذاکره باید برای جمهوی اسلامی نتیجه داشته باشد و نشان جدیت طرف مقابل، لغو تحریم ها خواهد بود.

* در اعضای کابینه کسانی را انتخاب کردیم که اگر بررسی کنید،می بینید به من رای نداده اند و من یقین داشتم که به من رای نداده و من برای عضویت در کابینه انتخابش کردم و قبول داشتن من از شرایط کار با دولت نیست.

* راهبرد ایران ایجاد وحدت در افغانستان است. تشکیل دولت فراگیر در افغانستان که بتواند همه گروه های این کشور را نمایندگی کند، مورد حمایت ماست. بعد از اخراج آمریکا از افغانستان مسئله دست ساخته آن ها یعنی داعش در این کشور مطرح است. آمریکایی ها خودشان اعتراف کردند که داعش دست ساخته آن هاست. از حاکمان افغانستان می‌خواهیم که در برابر جنایات داعش ایستادگی کنند.

* دولت در شرایط خوبی تحویل ما نشد اما تلاش می کنیم آثار مشکلات، کمتر در زندگی مردم مشاهده شود. گشایش ها در امور را احساس می‌کنم و آینده کشور را بسیار روشن می بینم.


اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها