کانال تلگرام ایران جیب
تکنولایفتکنولایف

تکرار جمعه های خونین افغانستان


کدخبر:۸۸۱۸۸شنبه، ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۳:۴۲۲۹۶ بازدید

منابع خبری از وقوع انفجار انتحاری در شهر قندهار افغانستان حین برگزاری نماز جمعه در بزرگترین مسجد متعلق به شیعیان در مرکز این ولایت خبر دادند.

منابع خبری از وقوع انفجار انتحاری در شهر قندهار افغانستان حین برگزاری نماز جمعه در بزرگترین مسجد متعلق به شیعیان در مرکز این ولایت خبر دادند.

مقام‌های محلی به پایگاه طلوع نیوز افغانستان گفتند، این انفجار طی روز جمعه توسط عامل انتحاری صورت گرفته و بزرگترین مسجد شیعیان در استان قندهار در جنوب افغانستان را هدف گرفت.

به گفته منابع محلی این انفجار مسجد «امام بارگاه» متعلق به شیعیان را واقع در ناحیه پلیس شهر قندهار هدف گرفت و به هنگام برگزاری نماز جمعه رخ داد.
شاهدان عینی تعداد تلفات این انفجار را بالا تخمین زده‌اند، اما هنوز آمار دقیقی در این زمینه منتشر نشده است.
در همین حال اسکای نیوز به نقل از برخی منابع محلی اعلام کرد در این انفجار ۳۰ تن کشته و ۶۰ تن زخمی شدند این درحالی است که الجزیره شمار قربانیان را ۳۳ کشته و ۵۷ زخمی اعلام کرد.
خبرگزاری المیادین هم از افزایش تلفات این انفجار خبر داده و شمار زخمی‌ها را ۲۰۰ تن اعلام کرده است.
همچنین هنوز گروهی مسئولیت این انفجار تروریستی را بر عهده نگرفته است.
نیرو‌های طالبان پس از بمباران برای بستن تمام راه‌های منتهی به مسجد شتافتند. سخنگوی وزارت کشور طالبان هم گفت برای تحقیقات بیشتر این رویداد یک تیم ویژه به محل رویداد اعزام شده است.
هفته گذشته نیز در جریان انفجاری انتحاری در مسجد «سید آباد» در منطقه «خان آباد» قندوز در شمال افغانستان ۱۲۰ تن کشته و ۲۰۰ تن دیگر زخمی شدند. داعش مسئولیت این انفجار را که محکومیت‌های گسترده را به دنبال داشت برعهده گرفت.
بمباران قندوز پس از خروج نیرو‌های ناتو به رهبری ایالات متحده از افغانستان شدیدترین بمباران بود.
واکنش ایران به حادثه تروریستی قندهار
سفارت جمهوری اسلامی ایران در افغانستان در بیانیه‌ای حادثه تروریستی قندهار را محکوم کرد.سفارت ایران در بیانیه‌ای حادثه تروریستی قندهار را محکوم کرد. در این بیانیه آمده است: ‏سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل، حادثه تروریستی مسجد شیعیان قندهار را قویا محکوم و تسلیت خود را به خانواده‌های آن حادثه ابراز می‌کند. این حادثه بعد از واقعه قندوز اندوه ما را افزون ساخت. امیدواریم مسئولان طالبان اقدامی قاطع برای مقابله با این گونه پدیده‌های شوم تروریستی به عمل آورند.


اخبار مرتبط

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها