کانال تلگرام ایران جیب
تکنولایفتکنولایف

هشدار ایران درباره ماجراجویی احتمالی نظامی اسرائیل


کدخبر:۸۸۱۶۴پنجشنبه، ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۲:۳۱۱۸۵۵ بازدید

نماینده ایران در سازمان ملل در نامه‌ای به رئیس دوره‌ای شورای امنیت نسبت به "هرگونه محاسبه اشتباه و ماجراجویی احتمالی نظامی اسرائیل علیه ایران از جمله برنامه هسته‌ای آن" هشدار داد.

 مجید تخت‌روانچی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه نامه‌ای خطاب به رئیس دوره‌ای شورای امنیت در پاسخ به تهدیدات اخیر اسراییل نوشت.

در این نامه آمده است: طی ماه‌های گذشته، تعداد و شدت تهدیدات تحریک‌آمیز و ماجراجویانه رژیم اسرائیل به‌طور مداوم افزایش یافته و به سطح هشداردهنده‌ای رسیده است.

 آخرین مورد آن از سوی رئیس ستاد ارتش این رژیم صورت گرفته که تهدید کرده است "طرح‌های عملیاتی علیه برنامه هسته‌ای  ایران در حال گسترش است" و "عملیات برای از بین بردن توانایی‌های ایران در عرصه‌های مختلف و در هر زمان ادامه خواهد یافت."

اعتراضات ما به تهدیدهای قبلی این رژیم در سال 2021 طی نامه‌های 1 فوریه، 12 آوریل، 27 اوت و 14 سپتامبر  به شورای امنیت سازمان ملل منعکس شده است.

چنین تهدیدهای سیستماتیک صریح و آشکار رژیم اسرائیل علیه یکی از اعضای مؤسس سازمان ملل متحد، نقض فاحش حقوق بین‌الملل، به‌ویژه ماده 2 (4) منشور ملل متحد است.

این واقعیت که رژیم اسرائیل  به تداوم "از بین بردن قابلیت‌های ایران" ادامه می‌دهد، بدون هیچ شک و شبهه‌ای ثابت می‌کند که این رژیم مسئول حملات تروریستی علیه برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز ما در گذشته بوده است.

با توجه به سابقه شوم شیوه‌های بی‌ثبات‌کننده رژیم اسرائیل در منطقه و همچنین عملیات مخفیانه ضد برنامه هسته‌ای ایران، بایستی با این رژیم برای توقف همه تهدیدات و رفتارهای اخلالگرانه آن برخورد شود.


اخبار مرتبط

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها