کانال تلگرام ایران جیب
بلو بانکبلو بانکپایان خاموشی ها اعلام شد


کدخبر:۸۷۳۶۰یکشنبه، ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۸:۰۰۱۲۰۴ بازدید

مديرعامل شرکت مديريت شبکه برق ايران از پايان دوران اوج مصرف تابستان و به صفر رسيدن خاموشي‌هاي بخش خانگي خبر داد.
پایان خاموشی ها اعلام شد

مديرعامل شرکت مديريت شبکه برق ايران از پايان دوران اوج مصرف تابستان و به صفر رسيدن خاموشي‌هاي بخش خانگي خبر داد.

مصطفي رجبي مشهدي در گفت و گويي تلويزيوني با اشاره به اينکه از دو هفته گذشته تاکنون خاموشي در بخش خانگي اعمال نشده است، افزود: اکنون مي‌توانيم اعلام کنيم که زمان اوج مصرف تابستان امسال به پايان رسيده است.


رجبي مشهدي با قدرداني از مشترکان برق در همه بخش‌هاي کشور که با صرفه‌جويي در مصرف برق به اين صنعت کمک کرده‌اند، گفت: هم اکنون شبکه سراسري برق و نيروگاه‌هاي کشور در حالت پايدار قرار دارد و توليد برق نيز در حالت حداکثري خود در حال انجام است.


سخنگوي صنعت برق با تاکيد بر اينکه مصرف برق هنوز هم بيشتر از سال گذشته است، ادامه داد: به منظور حفظ پايداري شبکه، از هفته گذشته سه نيروگاه بخار براي تعميرات اساسي و دوره‌اي مطابق برنامه زمانبندي شده از مدار توليد خارج شده‌اند تا براي زمان اوج مصرف زمستان و تابستان سال آينده آماده باشند.


رجبي مشهدي با قدرداني از صنايع به‌ويژه صنايع عمده‌اي که همکاري قابل توجهي در زمان اوج مصرف برق تابستان داشتند، گفت: مشترکان عمده با همکاري و کاهش مصرف توانستند شرايط را به گونه‌اي رقم بزنند که در کشور حداقل خاموشي را داشته باشيم و به همين دليل اکنون شبکه سراسري در پايداري کامل قرار گرفته است.


وي با اشاره به اينکه اوج مصرف برق تابستان در مردادماه با رقم ۶۷ هزار و ۱۲ مگاوات و براي اولين بار در کشور رخ داده است، گفت: با کاهش مصرف برق که هم‌اکنون در کشور رخ داده است به تدريج از حجم و تعداد برنامه‌هاي زمانبندي شده و اقدامات مديريت بار کاهش مي‌يابد


رجبي مشهدي با بيان اينکه تفاهمنامه‌هاي مربوط به مديريت مصرف صنايع تا پايان شهريور ادامه دارد، افزود: البته اين تفاهمنامه‌ها با توجه به شرايط فعلي, لزوما اجرا نمي‌شود به‌طوري‌که هم اکنون هيچگونه محدوديتي براي تامين برق صنايع وجود ندارد.


سخنگوي صنعت برق افزود: روز جمعه، صنعت برق بيش از ۵۰۰۰ مگاوات برق براي صنايع بزرگ کشور تامين کرده که البته اين رقم در زمان کم باري معادل ۸۰۰۰ مگاوات بوده است، همچنين صنايع کوچک نيز طبق دستورالعمل‌ها در حال فعاليت بوده و تامين برق آنها نيز درحال انجام است.

وي ادامه داد: اعلام مي‌کنيم خاموشي‌ها پايان يافته و هيچ محدوديتي براي مصارف برق صنايع وجود ندارد./ایسناقاصدک 24قاصدک 24
اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها