کانال تلگرام ایران جیب
بلو بانکبلو بانکبهترین مارک کمپرسور باد ۵۰۰ لیتری چیست


کدخبر:۸۷۰۹۰یکشنبه، ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۱:۳۴۸۲۹ بازدید

کمپرسور باد ۵۰۰ لیتری یا پمپ باد ۵۰۰ لیتری پس از فشرده سازی هوا ، داخل مخزن ذخیره هوا می شود که از طریق شلنگ یا لوله هایی که به دستگاه های مصرف ، از جمله ...
بهترین مارک کمپرسور باد ۵۰۰ لیتری چیست

www.compressorr.com

کمپرسور باد ۵۰۰ لیتری

کمپرسور باد ۵۰۰ لیتری یا پمپ باد ۵۰۰ لیتری پس از فشرده سازی هوا ، داخل مخزن ذخیره هوا می شود که از طریق شلنگ یا لوله هایی که به دستگاه های مصرف ، از جمله جک های پنوماتیک ، پیستوله های رنگ یا اپراتور های بادی منتقل می شود.

 1. واحد هواساز ۵۰۰ لیتری ABAC ایتالیا مدل B 4900 – فشار هوادهی ۱۰ بار

 2. توان الکتروموتور ۳ کیلووات ( hp – ۴ ) سه فاز
 3. دارای تابلو برق
 4. حجم مخزن ۵۰۰ لیتری از ورق چهار میل آهن
 5. رنگ کوره ای - الکترو استاتیک
 6. دارای دو چرخ ثابت و یک چرخ گردان - هر چرخ دارای دو بلبرینگ
 7. دوازده ماه گارانتی

 

نحوه انتخاب ظرفیت کمپرسور هوا پیستونی

کمپرسور های هوای فشرده با سیلندر پیستونی برای استفاده طولانی ( دائم کار ) مناسب نیستند ، اگر دستگاه ها و ماشین آلات شما نیاز به مصرف هوای فشرده به صورت مداوم و ۲۴ ساعته دارد بهترین نوع انتخاب کمپرسور اسکرو می باشد . در هنگام انتخاب کمپرسور هوا پیستونی ، ظرفیت کمپرسور هوا بایستی بیشتر از میزان مصرف هوای فشرده مورد نیاز دستگاه ها و ماشین آلات باشد.

به عنوان مثال اگر مجموع دستگاه های شما به هوای فشرده ۵۰۰ لیتر نیاز دارد انتخاب کمپرسور با ظرفیت ۵۰۰ لیتر پیشنهاد نمی شود بلکه بایستی ظرفیت کمپرسور هوا را بیشتر در نظر بگیرید.

به این دلیل که کمپرسور شما در این شرایط باید دائما روشن بماند که باعث می شود استهلاک قطعات کمپرسور بالا برود و طول عمر کمپرسور باد شما کاهش یابد. برای انتخاب ظرفیت مناسب کمپرسور باد بهتر هست در ابتدا میزان مصرف تمامی دستگاه ها را به روش تجربی و یا از کاتالوگ مربوطه محاسبه کنید . و در نهایت جمع مقادیر بدست آمده را تقسیم بر عدد ۰٫۶ کنید .

کاربرد کمپرسور باد پیستونی و موارد استفاده پمپ باد

کمپرسور باد کاربرد فراوانی در کارگاههای صنعتی و غیر صنعتی دارد . برای مصارف غیر صنعتی از جمله باد کردن تایر، تشک بادی، توپ و …. از پمپ باد کوچک استفاده می شود ، در کارگاههای صنعتی مختلفی برای به کار انداختن ابزارآلات بادی، جک های پنوماتیکی، پیستوله های رنگ و … نیز استفاده می شود ، کمپرسور باد صنعتی از ظرفیت ۵۰۰ لیتر به بالا شروع می شود.

کاربرد پمپ باد ۵۰۰ لیتری

 • کاربرد های صنعتی ظرفیت پایین
 • کاربرد های تعمیراتی
 • راه اندازی پمپ ها و ادوات سبک
 • سیستم های پنوماتیکی

نکات مهم جهت انتخاب کمپرسور هوا ۵۰۰ لیتر

 1. واحد هواساز کمپرسور

 2. میزان فشار تولیدی مورد نیاز ( بار )

 3. ظرفیت هوادهی کمپرسور باد یا دبی ( لیتر )

بهترین مارک کمپرسور باد ۵۰۰ لیتری چیست

بهترین مارک کمپرسور باد یا پمپ باد ۵۰۰ لیتری ABACاصل ایتالیا می باشد. که در اینجا به برخی از ویژگی های این مارک ( برند ) از کمپرسور باد اشاره می کنیم :

 1. صدای نرم و پایین

 2. کمترین لرزش در حین کار
 3. قیمت مناسب
 4. مصرف انرژی کم
 5. تولید هوا فشرده با کیفیت بالا
 6. دسترسی آسان به قطعات یدکی موجود در بازار
 7. خدمات پس از فروش گسترده

فاکتور تعیین کننده در قیمت کمپرسور باد ۵۰۰ لیتری

۱- بلوکه هوا ساز یا واحد هواساز کمپرسور ۵۰۰ لیتری

هواساز کمپرسور پیستونی مهمترین عامل تعیین کننده در قیمت نهایی کمپرسور می باشد و استفاده از هواساز با کیفیت می تواند به تولید بهترین مارک کمپرسور باد منجر شود . هواساز کمپرسور باد ۵۰۰ لیتری توانایی تولید فشار بین ۶ تا ۸ بار را دارا می باشد .

۲- الکتروموتور کمپرسور باد ۵۰۰ لیتری

برند و توان الکتروموتور از جمله مواردی است که در قیمت تمام شده کمپرسور باد تاثیر گذارد خواهد بود . برخی از الکتروموتور ها نامرغوب ، بجای سیم پیچ های مس از سیم پیچ آلومینیوم استفاده میکننده ،که علاوه بر انتقال حرارت بسیار کم، از نظر رسانایی هم بسیار ضعیف تر از مس عمل می کند.

۳- مخزن باد کمپرسور ۵۰۰ لیتری

ضخامت ورق بکار رفته در ساخت مخزن کمپرسور و نوع جوشکاری مخزن از مهمترین عوامل در قیمت تمام شده و حمل فشار باری مورد نیاز میباشد . استفاده از ضخامت نا مناسب ( ضخامت کمتر از حد استاندارد ) در ساخت مخزن علاوه بر خطرات احتمالی ، عمر مفید مخزن را بدلیل تحت فشار بودن بشدت پایین خواهد آورد .

نکات مهم برای افزایش طول عمر و کارکرد بهتر کمپرسور باد ۵۰۰ لیتری

 1. مطالعه دفترچه راهنمای کمپرسور

 2. کنترل سطح روغن کمپرسور به صورت روزانه

 3. چک کردن شیر تخلیه روغن و آب و اطمینان از عملکرد صحیح آنها
 4. بازرسی و تنظیف فیلتر هوا
 5. تعویض المنت فیلتر روغن کمپرسور باد
 6. توجه به صدا های غیر عادی کمپرسور
 7. چک کردن نشتی های خط انتقال هوای فشرده
 8. کنترل دمای کمپرسور
 9. نظافت کمپرسور
 10. تهیه قطعات یدکی مصرفی قبل از خرابی کمپرسور

 

شرکت بادبان مرکز تخصصی طراحی و ساخت انواع کمپرسور پیستونی و کمپرسور های اسکرو ، تامین کننده انواع تله آبگیر کمپرسور و درایر های تبریدی در ظرفیتهای مختلف میباشد . لطفا جهت اطلاع از مشخصات فنی و قیمتهای انواع کمپرسور پیستونی و اسکرو ، تله آبگیر و درایر تبریدی و همچنیم انواع روغن کمپرسور اسکرو و روغن کمپرسور پیستونی به فروشگاه آنلاین شرکت بادبان مراجعه بفرمایید. 

 

www.compressorr.comقاصدک 24قاصدک 24
اخبار مرتبط

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها