کانال تلگرام ایران جیب
بلو بانکبلو بانکآخرین خبر از آمار چک های برگشتی + جزئیات


کدخبر:۸۶۸۳۲یکشنبه، ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۱:۵۴۳۳۱۹ بازدید

آمار بانک مرکزی درباره چک‌های برگشتی در چهارمین ماه سال جاری نشان می‌دهد که در این ماه بیش از...
آخرین خبر از آمار چک های برگشتی + جزئیات

آمار بانک مرکزی درباره چک‌های برگشتی در چهارمین ماه سال جاری نشان می‌دهد که در این ماه بیش از ۵۶۰ هزار فقره چک برگشت خورده که از نظر تعداد و مبلغ معادل ۲۷.۵ و  ۱۸.۲ درصد کاهش داشته است.

تازه‌ترین آماری که بانک مرکزی از جریان مبادلات چک منتشر کرده است، نشان می‌دهد که در تیر سال جاری ۶.۱ میلیون  فقره چک به ارزشی حدود ۱۹۳ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان مبادله شده که از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۲۳.۴ و ۱۳.۲ درصد کاهش یافته است.

از سوی دیگر، بیش از ۵.۵ میلیون فقره با ارزش ۱۷۰ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از چک‌های مبادله‌ای وصول شده است که از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۲۲.۹ و ۱۲.۵ درصد کاهش دارد.  

در کنار چک‌های وصولی بیش از ۵۶۰ هزار فقره چک برگشت خورده که از نظر تعداد و مبلغ چک‌های برگشتی به ترتیب با  ۲۷.۵ و ۱۸.۲ درصد کاهش داشته است.

همچنین در این مدت، در استان تهران بیش از ۱.۷ میلیون فقره چک با ارزشی بالغ بر ۹۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مبادله شده که بیانگر صدرنشینی استان تهران در مبادله چک در سطح کشور است.

چک‌های وصول شده در تهران حدود ۱.۶ میلیون فقره به ارزشی حدود ۸۶ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان و چک‌های برگشتی بیش از ۱۳۹ هزار فقره به ارزشی بیش از ۹ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان گزارش شده است.

میزان چک‌های برگشتی به تفکیک علل 

علاوه بر این، در تیر ماه کل کشور بیش از ۵۴۱ هـزار فقـره چـک بـه ارزشی بالغ بر ۲۱ هـزار و ۹۰۰ میلیـارد تومان به دلایل کسری یـا فقـدان موجـودی برگشـت خورده است که از نظر تعداد و ارزش ۹۶.۷ و ۹۵.۹ درصد از کل چک‌های‌برگشتی به دلایل کسری یا فقدان موجودی بوده است.     

از سوی دیگر، در استان تهران بیش از ۱۳۳ هزار فقره چک به ارزشی بالغ بر ۸ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان به دلایل کسری یا فقدان موجودی برگشت داده شده که در استان تهران از نظر تعداد ۹۵.۵ درصد و از نظر مبلغ ۹۴.۶ درصد از کل چک‌های برگشتی به دلایل کسری یا فقدان موجودی بوده است.  /ایسنا  قاصدک 24قاصدک 24
اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها