کانال تلگرام ایران جیب
بلو بانکبلو بانکتوقیف وسایل توزین بدون برچسب آزمون استاندارد


کدخبر:۸۶۸۳۰یکشنبه، ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۴:۳۱۹۳۱ بازدید

الصاق پلمب‌های مذکور بر روی وسایل توزین و سنجش، به منزله قانونی بودن این وسایل بوده و مسئولیت حفظ و ...
توقیف وسایل توزین بدون برچسب آزمون استاندارد

مدیرکل استاندارد تهران با اشاره به اینکه درماه گذشته ۷۰۰۰ مورد بازرسی و آزمون از وسایل توزین و سنجش عمومی در این استان انجام شد گفت: از سال آینده هرگونه وسایل توزین و سنجش بدون برچسب آزمون استاندارد در واحدهای صنفی، جمع‌آوری و توقیف می‌شود.

به نقل از اداره‌کل استاندارد استان تهران، محمودرضا طاهری با اشاره به ماده ۱۲ قانون تقویت و تو سعه نظام استاندارد و نیز ماده ۲۰ از فصل پنجم ضوابط اجرایی و مقررات اوزان، مقیاس‌ها و وسایل سنجش، خطاب به واحدهای صنفی دارنده وسایل توزین و سنجش استان، گفت: در صورت قبول شدن در آزمون دوره‌ای وسایل توزین و سنجش و انطباق آن‌ها با استاندارد ملی، ضمن الصاق برچسب آزمون، توسط بازرسان آزمایشگاه‌های همکار این اداره‌کل، با پلمب ویژه اوزان و مقیاس‌ها، پلمپ‌گذاری خواهند شد.

این مقام مسئول ادامه داد:  الصاق پلمب‌های مذکور بر روی وسایل توزین و سنجش، به منزله قانونی بودن این وسایل بوده و مسئولیت حفظ و نگهداری از آن بر عهده صاحب وسیله است.

طاهری هشدار داد: در سال آینده، تمامی وسایل توزین و سنجش فاقد پلمب ویژه اوزان و مقیاس‌ها غیر قانونی تلقی و به استناد ماده ۱۹ از بند"ب" ذیل فصل چهارم ضوابط اجرایی و مقررات اوزان، مقیاس‌ها و وسایل سنجش، توقیف و جمع‌آوری می‌شوند. قاصدک 24قاصدک 24
اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها