کانال تلگرام ایران جیب

عاقبت انتشار کلیپ الاغ‌سواری و بی‌توجهی به‌قانون منع تردد


کدخبر:۸۲۲۱۰پنجشنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۸:۴۹۳۷۷۹ بازدید

چند جوان در شهر گراش استان فارس سوار الاغ و قاطر شدند و به‌قصد شوخی از این کارشان فیلم گرفتند و منتشر کردند اما همین شوخی چون ...

چند جوان در شهر گراش استان فارس سوار الاغ و قاطر شدند و به‌قصد شوخی از این کارشان فیلم گرفتند و منتشر کردند اما همین شوخی چون در ساعت اعمال محدودیت‌های کرونایی انجام شده، از سوی مجریان قانون و دستگاه قضایی حرکتی نامتعارف و تخلف به‌حساب آمده است. پس دستور احضار و بازداشت آنها صادر شد.

خبرگزاری ایرنا در شرح این واقعه عجیب و باورنکردنی می‌نویسد دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گراش تاکنون سه نفر از این افراد را بازداشت کرده و احضار هشت نفر دیگر در دستور کار دستگاه قضایی است. پلیس اطلاعات شهرستان گراش نیز موظف شده که همه این افراد را در کمترین زمان ممکن دستگیر و به دادستانی احضار کند.

سعید کشاورز، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گراش می‌گوید حرکت این افراد که به نوعی تخلف از مصوبه ستاد مدیریت کرونا شهرستان مبنی بر عدم تردد شبانه بوده، علاوه بر نقض قانون در حقیقت حرکتی نامتعارف و بر خلاف عرف جامعه و شان مردم فهیم شهرستان گراش هم رخ داده است و بر اساس ماده ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی یک رفتار غیرمتعارف شناخته می‌شود. ماده ۶۱۸ میگوید: هر کس با هیاهو و جنجال یا حرکات غیر متعارف یا تعرض به افراد موجب اخلال نظم و آسایش و آرامش عمومی گردد یا مردم را ازکسب و کار باز دارد به حبس از سه ماه تا یک سال و تا ۷۴ ضربه شلاق محکوم خواهد شد. اظهارات و دفاعیات این افراد به هیچ وجه قابل توجیه نیست و امیدواریم برخورد قاطع با آنان درس عبرتی برای دیگران باشد که دست به حرکات و رفتارهای غیر متعارف و دور از شان و مصالح عمومی جامعه و منطقه نزنند.

محمدکاظم جعفری دبیر ستاد مدیریت و مقابله با کرونا در شهرستان گراش هم گفته حرکات و رفتار این افراد عملی غیرمتعارف و برخلاف قانون بوده و برای همه آنها پرونده قضایی تشکیل شده است و با افرادی که به هر شکل قانون منع تردد شبانه و دیگر تصمیمات ستاد کرونا را زیر پا بگذارند برخورد قانونی می‌شود.قاصدک 24قاصدک 24
اخبار مرتبط

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها