کانال تلگرام ایران جیب


پایان هیجان خرید و احتکار روغن

کدخبر:۸۰۸۱۰سه شنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۰:۰۸۷۱۹۷ بازدید

درحالیکه در ماه‌های اخیر هیجان زیادی برای خرید و ذخیره سازی روغن به گمان برداشته شدن ارز 4200 تومانی واردات این محصول، ایجاد شده بود دبیر ...
پایان هیجان خرید و احتکار روغن

درحالیکه در ماه‌های اخیر هیجان زیادی برای خرید و ذخیره سازی روغن به گمان برداشته شدن ارز 4200 تومانی واردات این محصول، ایجاد شده بود دبیر ستاد تنظیم بازار آب پاکی را روی دست محتکران ریخت و گفت: قیمت روغن سال آینده به هیچ وجه افزایش نمی‌یابد.

با توجه به زمزمه های حذف ارز 4200 تومانی واردات کالاهای اساسی از جمله روغن، در بازار تب زیادی برای ذخیره سازی روغن در تمام سطوح ایجاد شده بود به طوری که حتی برخی از فروشگاه ها نیز حاضر به فروش روغن به مردم نبودند و یا به صورت محدود به فروش می رساندند. 

 یکی از عجیب ترین اتفاقاتی که در بازار روغن نباتی افتاد، فروش اجباری محصولات دیگر در کنار این محصول بود که خبرگزاری تسنیم برای اولین بار آن را رسانه ای کرد  که حکایت از عطش بازار و  توزیع روغن به صورت قطره چکانی داشت. 

کمبود ورادات مواد اولیه تولید روغن نباتی نیز یکی دیگر از مشکلاتی بود که صنعت روغن نباتی با آن مواجه بود که این امر نیز در مشکلات توزیع بازار روغن نباتی تاثیر گذار بود. 

درحالیکه در ماه‌های اخیر هیجان زیادی برای خرید و ذخیره سازی روغن  به گمان برداشته شدن ارز 4200 تومانی واردات این محصول، ایجاد شده بود دبیر ستاد تنظیم بازار آب پاکی را روی دست محتکران ریخت و گفت: قیمت روغن سال آینده به هیچ وجه افزایش نمی‌یابد.

دبیر تنظیم بازار: اخبار تغییر نرخ ارز موجب هجوم مردم به فروشگاه ها شد

بنابر این گزارش عباس قبادی در پایان جلسه دیروز ستاد تنظیم بازار کشور در این ارتباط گفت: میانگین مصرف ماهانه روغن در کشور حدود 150 هزار تن است که در ماه گذشته بین 170 تا 180 هزار تن تولید روغن داشتیم، اما به جهت فضای روانی که در کشور ایجاد شد و برخی به آن اخبار در خصوص احتمال تغییر نرخ ارز و … دامن زدند که موجب هجوم مردم به فروشگاه‌ها و افزایش تقاضا و شکل گیری احتکار خانگی شد و وقفه‌هایی در تولید و توزیع به وجود آمد.

دبیر ستاد تنظیم بازار ادامه داد: مصرف اکثر خانوارها روغن مایع است و روغن جامد بیشتر مصرف صنعتی و صنفی دارد، اما افزایش تقاضای روغن مایع موجب شد بخشی از ظرفیت تولید روغن جامد نیز به این بخش تخصیص یابد که موجب کسری در تولید روغن جامد هم شد.

عرضه روغن با کارت ملی کذب است

وی گفت: با تخصیص سهمیه به صنایعی که از روغن جامد استفاده می‌کنند و عرضه به میزان کافی آن، به زودی بازار روغن هم به تعادل می‌رسد.

دبیر ستاد تنظیم بازار تصریح کرد: قیمت روغن در سال آینده به هیچ وجه افزایش نخواهد یافت و عرضه این محصول به میزان مورد نیاز همچنان تداوم خواهد داشت.

وی همچنین در خصوص کمبود روغن و خبر عرضه آن با کارت ملی، اظهار داشت: توزیع روغن با کارت ملی یک شیطنت بوده و چنین چیزی را تکذیب می‌کنم.

قاصدک 24قاصدک 24

کارگزاری فارابیاخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:


آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها