کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

برق 20 میلیون نفر رایگان شد


کد خبر : ۸۰۵۳۴یکشنبه، ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۵:۰۷۳۲۶۲ بازدید

بر اساس آمار استخراج شده توسط شرکت توانیر از ابتدای آبان‌ماه 99 به عنوان آغاز اجرای طرح برق امید تا 14 بهمن ماه سال جاری تعداد ...

بر اساس آمار استخراج شده توسط شرکت توانیر از ابتدای آبان‌ماه 99 به عنوان آغاز اجرای طرح برق امید تا 14 بهمن ماه سال جاری تعداد 48 میلیون و 974 هزار 677 قبض در بخش خانگی صادر گردیده است.

بر اساس آمار بدست آمده از قبوض صادر شده تا نیمه بهمن 99 و با توجه به مبنای پله‌های مصرفی تعیین شده در طرح برق امید، 22.4 درصد از قبوض صادر شده متعلق به مشترکان کم مصرف، 48.29 درصد از قبوض متعلق به مشترکان خوش مصرف و 29.26 درصد از سایر قبوض صادر شده نیز به دست مشترکان پر مصرف رسیده است.

*20 میلیون نفر از تخفیف 100 درصدی برق بهره‌مند شده‌اند

به استناد مصوبه هیئت وزیران در رابطه با برق امید، هزینه برق مشترکان کم مصرف به استثنای واحدهای مسکونی خالی و سکونت‌گاه‌های غیر رسمی مشمول تخفیف 100 درصدی هزینه برق می‌شوند. در همین راستا 5 میلیون و 957 هزار 592 مشترک کم صرف مشمول تخفیف 100 درصدی شده‌اند که در مقایسه با پایان آذرماه نزدیک به 1 میلیون مشترک افزایش پیدا کرده است.

به عبارت دیگر با احتساب بعد خانوار 3.4 نفر در یک خانواده، بیش از 20 میلیون نفر در کشور از تخفیف 100 درصدی برق بهره‌مند شدند.

مقایسه قبوض صادر شده برق بهمن‌ماه 99 با مدت مشابه سال گذشته بیانگر آن است که مشترکان کم مصرف 4.2 درصد نسبت به سال گذشته اضافه شده‌اند.

همچنین بر اساس همین آمار، تعداد قبوض صادر شده برای مشترکان خوش مصرف نیز 1.7 درصد افزایش  پیداکرده است. از سوی دیگر شاهد کاهش 6 درصدی قبوض صادر شده برای مشترکان کم مصرف هستیم.

fi3ilmieoo8sjd3nsvct.jpgاخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها