کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

حـــــادثه مرگبــار در کـویر «ریگ جن»


کد خبر : ۸۰۳۹۵سه شنبه، ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۳:۱۵۲۴۸۸ بازدید

دو جوان که برای کویرنوردی و آفرودسواری به کویر «ریگ جن» در اصفهان رفته بودند در یک حادثه دچار آسیب دیدگی شده و یکی از آنان جان باخت.

دو جوان که برای کویرنوردی و آفرودسواری به کویر «ریگ جن» در اصفهان رفته بودند در یک حادثه دچار آسیب دیدگی شده و یکی از آنان جان باخت.

به‌گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، عصر روز یکشنبه در تماس با امدادگران هلال احمر خبر حادثه دیدگی این دو جوان اعلام و درخواست کمک شد. اما با توجه به اینکه محل حادثه در دل کویر و منطقه سخت گذر «ریگ جن» بین شهرهای انارک و روستای چوپانان بود امدادگران برای یافتن موقعیت این افراد حادثه دیده به مشکل برخوردند.ریگ جن منطقه‌ای کویری و دارای تپه‌های ماسه‌ای در کویر مرکزی ایران و از صعب‌العبورترین نواحی منطقه کویری و پر از تپه‌های شنی و باتلاق‌های نمکی است.
داریوش کریمی - معاون امداد و نجات هلال احمر استان اصفهان درباره این حادثه به «ایران» گفت: حدود ساعت یک ربع به پنج عصر یکشنبه خبر وقوع حادثه برای دو کویرنورد به هلال احمر استان اعلام شد. طبق گفته دوستان این دو جوان آنها با خودروهای آفرود برای تفریح به کویر رفته بودند اما هنگام تیوپ سواری روی شن‌ها بنا به‌دلایلی از جمله نور شدید خورشید ناگهان تیوپ منفجر شده و دو جوان به‌ نام‌های پیمان و پدرام که 32 و 28 ساله و سوار تیوپ بودند چندین متر به هوا پرت شده و پس از اصابت با تل بزرگی از خاک دچار شکستگی و آسیب دیدگی شدید شده بودند.همراهان این دو جوان با استفاده از تجهیزات موقعیت‌یابی محل حادثه را به‌طور مبهم برای ما ارسال کردند اما با توجه به اینکه محل در سخت‌ترین موقعیت مکانی ممکن قرار داشت و راه دستیابی به آنها بسیار سخت و امکان اعزام بالگرد نیز نبود و 3 تیم امداد زمینی از نایین، انارک و خور و بیابانک به محل اعزام کردیم.
بدین ترتیب ۸ نیروی اورژانس و هلال احمر از ساعت 17 روز یکشنبه به محل اعزام شدند و تا هشت کیلومتری محل اعلام شده نیز رسیدند اما به‌دلیل برخورد با باتلاق ماسه قادر به ادامه مسیر نبودند و در نهایت مجبور به تغییر مسیر شدند که آنها را ده‌ها کیلومتر از مسیر دور کرد تا راه دیگری پیدا کنند. در ادامه از همراهان آنها خواستیم خودشان با خودرو یکی از مصدومان را که وضعیت خطرناک تری داشت به نزدیک‌ترین شهر برسانند که پس از انتقال وی به درمانگاه انارک مشخص شد این پسر 32 ساله که پیمان نام داشت جان باخته است.
وی ادامه داد: با توجه به تاریک شدن هوا و نیز برخوردن با یک باتلاق ماسه در کویر نیروهای امدادی به تجسس ادامه دادند. تا اینکه ساعت 6 صبح دوشنبه بالگرد از اورژانس یزد به محل اعزام شد و حدود ساعت 7 صبح مصدوم دوم را که دوستانش با خودرو حدود 10 کیلومتر به سمت جاده اصلی رسانده بودند سوار بالگرد کرده و به یکی از مراکز درمانی استان یزد منتقل کردند.
کریمی در پایان ضمن هشدار به کویرنوردان و آفرود سواران گفت: این افراد باید مناطقی را برای تفریح و کویرنوردی انتخاب کنند که در صورت بروز هرگونه مشکل امکان دسترسی و امداد به آنها وجود داشته باشد در غیر این صورت خطر زیادی تهدیدشان می‌کند.اخبار مرتبط

سایت شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
سایت شب