کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

واگذاری باشگاه پرسپولیس در روزهای آینده از طریق فرابورس


کد خبر : ۸۰۳۸۱دوشنبه، ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۴:۰۸۲۶۲۰ بازدید

رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: باشگاه پرسپولیس به زودی از طریق فرابورس واگذار می‌شود و پس از آن باشگاه استقلال هم واگذار می‌شود.

حسنعلی قنبری ممان امروز در حاشیه نشست سهام عدالت در وزارت اقتصاد در جمع خبرنگاران در مورد واگذاری دو باشگاه فوتبال پرسپولیس و استقلال موسوم به سرخابی‌ها گفت: واگذاری این دو باشگاه در جریان قرار دارد. اولین شرکتی که واگذار می‌شود پرسپولیس است چون اطلاعات باشگاه پرسپولیس منظم‌تر و دقیق‌تر بود و رسیدگی به صورت‌های مالی کامل شده است. باشگاه استقلال هم در جریان رسیدگی قرار دارد که یک هفته بعد از پرسپولیس باشگاه استقلال هم واگذار می‌شود.

وی گفت: قرار بود در دهه فجر این دو باشگاه از طریق فرابورس به مردم عرضه شود اما می‌خواهیم با دقت این واگذاری انجام شود و گرفتار عجله و اشتباه نشویم. صورت‌های مالی دو باشگاه باید شفاف شوند. شفاف‌سازی را سازمان خصوصی‌سازی انجام نمی‌دهد بلکه سازمان حسابرسی صورت‌های مالی دو باشگاه را تأیید می‌کند، الان در مرحله تأیید نهایی قرار دارد، البته حساب‌های قبلی دو باشگاه تأیید شده‌اند و حساب‌های 6 ماهه اخیر درخواست شده‌اند که آن هم به زودی تأیید و دو باشگاه از طریق فرابورس به مردم عرضه می‌شود.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی همچنین در مورد این که آیا کشت و صنعت هفت تپه دوباره به دولت برمی‌گردد، گفت: برای واگذاری‌ها سازمان عریض و طویلی به نام خصوصی‌سازی ساخته شده است که واگذاری‌ها با منطق و اصول انجام شود، البته گاهی واگذاری‌ها به مشکل برمی‌خورد و اگر واگذاری وفق مفاد قرارداد نباشد، چون واگذاری‌ها به صورت مشروط انجام می‌شود و قطعی نیست، بنابراین واگذاری‌ها به دولت برمی‌گردد و تجدیدنظر صورت می‌گیرد.

وی در مورد این که هفت تپه به دولت برمی‌گردد یا نه اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: من فعلا از این مسأله خبر ندارم.

قنبری ممان همچنین در پاسخ به سؤالی که چرا سهام عدالت برای 1.8 میلیون سهامدار عدالت که کارت پرس شده سهام عدالت هم در اختیار دارند اختصاص نیافته است، گفت: در مقطعی اعلام شد که سهامداران عدالت در سامانه ثبت نام کنند و مدارک خود را ارائه کنند. احراز هویت قانونی صورت گیرد، یک تعداد از مشمولان سهام عدالت که یک میلیون و 800 هزار نفر بودند این کارها را انجام ندادند و در سامانه ثبت نشدند و اختلاف حاضر به خاطر همین مسأله است. فعلا بر اساس سامانه سازمان خصوصی‌سازی تعداد سهامداران عدالت فقط 49 میلیون نفر است و کس دیگری نمی‌تواند سهامدار عدالت باشد.اخبار مرتبط

سایت شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
سایت شب