کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

مأموران قلابی، سارق شمش طلا بودند


کد خبر : ۸۰۳۳۰یکشنبه، ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۸:۱۷۷۰۰ بازدید

سارقان مسلح در پوشش مأمور قلابی شمش طلای مرد تاجر را سرقت کردند.

سارقان مسلح در پوشش مأمور قلابی شمش طلای مرد تاجر را سرقت کردند.

به‌ گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، اواسط آذر امسال مرد میانسالی به پلیس رفت و از سرقت شمش طلایش شکایت کرد. او گفت: من در کار خرید و فروش شمش طلا هستم اما مدتی است که تصمیم گرفته ام  شمش‌ها را به دلار تبدیل کنم؛ به‌همین دلیل شروع به فروش شمش‌ها کردم. تا اینکه یکی از دوستانم گفت، شخصی را می‌شناسد که در کار خرید و فروش شمش طلاست و قصد خرید 6 شمش دارد. من هم شمش‌ها را آماده کردم و برای اطمینان اتاقی در یکی از هتل‌های معروف تهران اجاره کردم و به خریدار نیز آدرس هتل را دادم. حتی به پرسنل هتل هم گفتم که با شخصی قرار ملاقات دارم و به محض آمدن وی به من خبر دهند.

سرقت شمش

شاکی در ادامه گفت: داخل اتاق بودم که 20 دقیقه بعد زنگ اتاقم به صدا درآمد. در را که باز کردم دو مرد جوان در حالی که خودشان را مأمور پلیس معرفی کردند و شوکر و اسلحه هم داشتند به من گفتند به آنها اعلام شده که من در کار قاچاق طلا هستم و به‌همین دلیل باید همراه آنها بروم و بازداشت هستم.
مرد میانسال ادامه داد: آنها بدون اینکه به حرفم توجهی کنند مرا بازداشت و سوار خودروی سمندی کردند و به راه افتادیم. در بین راه مرد جوان دیگری نیز به ما ملحق شد. در بین راه، مرد تازه وارد گفت به خاطر شمش‌های قاچاق حداقل به 20 سال زندان محکوم می‌شوی بهتر است یکی از شمش‌ها را به ما بدهی تا ما هم چشم پوشی کنیم و بگوییم گزارش اشتباه به ما اعلام شده است. من که خیلی ترسیده بودم درخواستشان را اجرا کردم و یک شمش به آنها دادم و با 5 شمش دیگرم از خودروشان پیاده شدم. بعد از چند روز متوجه شدم که آنها پلیس نبوده و مأمور قلابی بودند. به همین دلیل تصمیم گرفتم که از آنها شکایت کنم.
با شکایت مرد میانسال تحقیقات به دستور بازپرس پرونده آغاز شد. در نخستین گام مأموران به سراغ دوربین‌های مداربسته اطراف محل سرقت رفته و موفق شدند تصویر متهمان را به‌دست آورند.
در ادامه بررسی‌ها هویت یکی از متهمان شناسایی و دستگیر شد. متهم در تحقیقات اولیه منکر سرقت شمش طلا شد اما در مواجهه حضوری از سوی شاکی شناسایی شد. تحقیقات برای دستگیری دو متهم دیگر این پرونده و کشف شمش ادامه دارد.اخبار مرتبط

شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
شب