کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

مسئولان کمپ ترک اعتیـــاد در شیراز بــــازداشت شدند


کد خبر : ۸۰۱۲۲یکشنبه، ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۶:۱۰۱۰۴۳ بازدید

همزمان با مرگ یک معتاد در مرکز ترک اعتیاد و انتشار کلیپ شکنجه معتادان در کمپ دیگری در قلات شیراز دستور توقیف و پلمب این مرکز صادر شد.

همزمان با مرگ یک معتاد در مرکز ترک اعتیاد و انتشار کلیپ شکنجه معتادان در کمپ دیگری در  قلات شیراز دستور توقیف و پلمب این مرکز صادر شد.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، روز جمعه کلیپی در فضای مجازی از یک مرکز ترک اعتیاد در شیراز منتشر شد که از شکنجه معتادان در یک استخر آب یخ و رفتار نامناسب مسئولان با معتادانی حکایت داشت که در این مرکز برای ترک اعتیاد حضور داشتند.

هر چند بدرفتاری با معتادان، کتک زدن، توهین و فحاشی و شکنجه آنها در کمپ‌های ترک اعتیاد موضوع تازه‌ای نیست و تاکنون دهها نفر از معتادانی که برای ترک به این مراکز رفته بودند بر اثر این شکنجه‌ها جان باخته‌اند و برخی از خانواده هایشان نیز به مراجع قضایی شکایت کرده‌اند، اما سریال بدرفتاری با معتادان در کمپ‌های ترک اعتیاد همچنان ادامه دارد. این بار نیز در کمپی واقع در قلات شیراز شاهد بروز چنین تخلفی بودیم.
مصطفی بحرینی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس در تشریح این خبر به فارس گفت: روز جمعه کلیپی از یک مرکز ترک اعتیاد در فضای مجازی منتشر شد که رفتار نامناسب مسئولان کمپ با معتادان در حال ترک را نشان می‌داد همچنین خبر فوت یکی از معتادان حاضر در یک کمپ خصوصی واقع در دوکوهک شهرستان شیراز به دلیل سهل انگاری این مرکز در مراقبت از مددجویان نیز گزارش شد که بدین ترتیب دستگاه قضایی استان فارس تحقیقات خود را برای بررسی این پرونده آغاز کرد.
دادستان عمومی و انقلاب شیراز با بیان اینکه پس‌از وقوع این حادثه پرونده در شعب ویژه قتل استان تشکیل و تحقیقات در این باره آغاز شده است، گفت: تا کنون ۵ نفر از مسئولان کمپ بازداشت شدند و کمپ مورد نظر با دستور قضایی پلمب شده و هرگونه اظهار نظر نهایی منوط به اعلام نظر پزشکی قانونی در خصوص علت فوت فرد یاد شده است.
محمدصادق کشفی نژاد، مدیرکل بهزیستی فارس نیز با اشاره به اینکه فیلم مربوط به ۲۴ دی ماه بوده است از تشکیل جلسه فوق العاده خبر داد و گفت: پس از کسب اطلاع از این موضوع، بلافاصله تیم رسیدگی با همکاری دادستان و نیروی انتظامی به مرکز اعزام شده و پس از انجام بررسی‌ لازم کمپ یاد شده به طور کامل تخلیه شد و معتادان به مراکز دیگری اعزام شدند، در این میان افراد خاطی دستگیر و کمپ نیز پلمب شد.
به‌دنبال انتشار این کلیپ که نشان می‌دهد مسئولان کمپ ترک اعتیاد در «قلات» معتادان در حال ترک را در استخر یخ زده می‌اندازند، اداره کل بهزیستی فارس نیز اعلام کرده به‌صورت جدی پیگیر موضوع است.
بهزیستی با بیان اینکه این اعمال نادرست و رفتار غیر انسانی برخلاف دستورالعمل‌های اداره و مدیریت مراکز اقامتی صورت گرفته، دستور تخلیه و پلمب مرکز و بازداشت متهمان با دستور مقام قضایی، انتقال فوری بیماران مرکز متخلف به سایر مراکز اقامتی میان مدت، برگزاری جلسه اضطراری با حضور معاون دادستان و مسئولان کمپ‌های خصوصی برای ارائه تذکرات لازم مبنی بر لزوم رعایت جدی کلیه پروتکل‌های درمانی در مراکز اقامتی و پیشگیری از بروز حوادث مشابه، برگزاری اضطراری کمیسیون نظارت ماده ۲۶ در راستای بررسی ومجازات مورد اخیر و پیشگیری از بروز موارد مشابه در آینده، تنظیم شکواییه حقوقی از سوی اداره کل بهزیستی استان فارس در خصوص رفتار نامناسب و غیرقانونی کمپ متخلف، پیگیری جدی برای برخورد قضایی با مسببان و اقدام کنندگان خاطی را صادر کرد.اخبار مرتبط

سایت شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
سایت شب