کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

دیــه و حبــس مجازات مرگ 4 نفر در آتش


کد خبر : ۸۰۰۴۹پنجشنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۰:۱۶۸۳۰ بازدید

داماد کینه جو که برای انتقام از پدرزن خود با همدستی دوستش محل زندگی او را به آتش کشیده و باعث مرگ 4 نفر شده بود از سوی دادگاه به پرداخت دیه و حبس محکوم شدند.

داماد کینه جو که برای انتقام از پدرزن خود با همدستی دوستش محل زندگی او را به آتش کشیده و باعث مرگ 4 نفر شده بود از سوی دادگاه به پرداخت دیه و حبس محکوم شدند.

به‌گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، این حادثه 7 سال قبل در سعادت آباد تهران رخ داد. وقتی امدادگران آتش‌نشانی از وقوع یک حریق در مجتمع مسکونی 6 طبقه با خبر شدند به محل رفته و پس‌از خاموش کردن آتش اجساد دو مرد جوان و دو زن میانسال را که از ساکنان ساختمان بودند بیرون کشیدند. نخستین بررسی‌ها نشان می‌داد حریق عمدی بوده و از پارکینگ مجتمع آغاز شده است در این حادثه سه خودرو سمند، ‌لندکروز و پرادو آتش گرفته و منفجرشدند و آتش به سایر طبقات سرایت کرد.
در ادامه بررسی‌ها کارآگاهان پلیس آگاهی وارد عمل شده و دریافتند داماد یکی از ساکنان این ساختمان از مدتی قبل با پدرزنش اختلاف داشته و او را تهدید به آتش‌سوزی کرده بود. به این ترتیب حمید 35ساله بازداشت شد و به اجیر کردن دوستش سیاوش برای آتش‌سوزی انتقام جویانه اعتراف کرد.
با اعتراف‌های دو متهم برای سیاوش به اتهام 4فقره قتل عمدی و برای حمید به اتهام معاونت در 4جنایت کیفرخواست صادر و پرونده آنها به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. دو متهم در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند.
حمید در دادگاه گفت: وقتی همسرم طلاق گرفت و پدرزنم هم از او حمایت کرد خیلی عصبانی شدم اما وقتی تصمیم به انتقام گرفتم که دادگاه من را برای سرپرستی فرزندم صالح تشخیص نداد و بچه‌ام را به مادرش سپرد. از اینکه نمی‌توانستم فرزندم را ببینم خیلی ناراحت بودم. به‌همین خاطر یک روز که با سیاوش درددل می‌کردم گفتم می‌خواهم تلافی کنم و از او خواستم لاستیک خودروی پدرزنم را آتش بزند اما سیاوش زیاده روی کرد و کل ساختمان آتش گرفت.
سیاوش نیز در دادگاه ضمن ابراز پشیمانی گفت: من فریب حمید را خوردم هرگز فکر نمی‌کردم این کار جان 4 نفر را بگیرد و از خانواده آنها طلب بخشش دارم.
در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و سیاوش را به قصاص و حمید را به زندان محکوم کردند اما هر دو متهم به رأی صادره اعتراض کردند و پرونده برای رسیدگی به دیوان عالی کشور رفت و قضات دیوان رأی صادره را نقض کرده و اظهار داشتند چون قصدی برای قتل وجود نداشته و عمل نیز به طور مستقیم کشنده نبوده و متهم قصد آتش زدن لاستیک خودرو را داشته پرونده برای رسیدگی دوباره به شعبه هم عرض فرستاده شود. به این ترتیب متهمان در شعبه 4 دادگاه کیفری استان تهران یکبار دیگر پای میز محاکمه رفتند.
این بار نیز قضات پس از شنیدن اظهارات دو متهم وارد شور شدند و سیاوش را به پرداخت دیه و 8سال زندان و داماد کینه جو را نیز به 3سال زندان محکوم کردند.



اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

لاماری