کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

فرمانده ارتش رژیم صهیونیستی به دولت آمریکا هشدار داد


کد خبر : ۸۰۰۱۴چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰:۳۶۲۱۵۵ بازدید

فرمانده ارتش رژیم صهیونیستی روز سه شنبه با تکرار یاوه گویی های مقامات اسرائیل، نسبت به بازگشت دولت جدید ایالات متحده به توافق هسته‌ای ایران هشدار داد!

مهر : فرمانده ارتش رژیم صهیونیستی روز سه شنبه با تکرار یاوه گویی های مقامات اسرائیل، نسبت به بازگشت دولت جدید ایالات متحده به توافق هسته‌ای ایران هشدار داد!

به نقل از دیلی صباح، سپهبد «آویو کوهاوی» فرمانده ارتش رژیم صهیونیستی روز سه شنبه به دولت «جو بایدن» رئیس جمهور جدید ایالات متحده آمریکا در مورد پیوستن مجدد واشنگتن به توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ ایران هشدار داد و مدعی شد که به نیروهای تحت امرش دستور داده آمادگی خود را برای اقدام تهاجمی احتمالی علیه ایران در سال آینده افزایش دهند.

کوهاوی در سخنرانی که در انستیتوی مطالعات امنیت ملی ایراد کرد، مدعی شد که بازگشت به برجام، با وجود اعمال برخی تغییرات و حتی تشدید تدابیر سختگیرانه، «هم به لحاظ عملیاتی و هم به لحاظ راهبردی نامطلوب و زیانبار است».

وی همچنین ادعا کرد که اجازه دادن به ایران برای پیشبرد برنامه هسته‌ای «یک تهدید غیرقابل قبول است که به اشاعه [تسلیحات] هسته‌ای در سرتاسر منطقه می‌انجامد».

این در حالی است که مقامات ایران بارها به صراحت اعلام کرده‌اند که برنامه هسته‌ای این کشور صرفاً دارای مقاصد صلح‌آمیز است.

با این وجود، کوهاوی با بزرگنمایی تهدید احتمالی ایران، گفت که ارتش اسرائیل برای هرگونه حمله خودسرانه در صورت نیاز آماده خواهد بود.

وی در این باره گفت: «من به ارتش دستور دادم که تعدادی طرح عملیاتی اضافه بر طرح‌های موجود تهیه و آماده کنند. ما این طرح‌ها را مدنظر داریم و طی سال آینده آنها را توسعه خواهیم داد. البته آنهایی که در مورد اجرای این طرح‌ها تصمیم می‌گیرند، رهبران سیاسی هستند. اما این طرح‌ها باید بر روی میز باشند».

گفتنی است، ساعاتی پیش از یاوه‌گویی های کوهاوی علیه برجام، «علی ربیعی» سخنگوی دولت ایران درباره ضرورت پیوستن فوری آمریکا به برجام گفت که «روزنه فرصت برای مدت زمانی طولانی باز نخواهد ماند».اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها