کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

خرید بیمه شخص ثالث در ۱۰ دقیقه


کد خبر : ۷۹۹۹۱سه شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸:۰۳۱۰۴۷ بازدید

در سال‌های اخیر با توجه به شرایط اقتصادی موجود و بلایای طبیعی که رخ می‌دهد، افراد به دنبال راه‌هایی برای کاهش ضرر‌های مالی و خسارات هستند. یکی از راه‌های ...

در سال‌های اخیر با توجه به شرایط اقتصادی موجود و بلایای طبیعی که رخ می‌دهد، افراد به دنبال راه‌هایی برای کاهش ضرر‌های مالی و خسارات هستند. یکی از راه‌های کاهش آسیب‌های وارده استفاده از بیمه است. بیمه باعث ایجاد اطمینان و آرامش در مردم می‌شود و ضررهای مالی و جانی را به حداقل می‌رساند.

همچنین بیمه به عنوان یک سرمایه برای آینده افراد در مقابل اتفاقات ناخواسته و ناگهانی است. این که بیمه چه خسارت‌هایی را متقبل می‌شود، چه مقدار آسیب‌های وارد شده را برای شما جبران می‌کند و شرایط خرید یک بیمه مناسب چیست، همه بستگی به نوع بیمه‌ای دارد که انتخاب می‌کنید. 

بیمه شخص ثالث به افرادی که وسایل نقلیه مانند ماشین شخصی، موتور، تریلر، ماشین‌های سنگین و... دارند تعلق خواهد گرفت.

با توجه به شرایط امروزه مانند کرونا، محدودیت‌های اعمال شده و آلودگی هوا بهترین کار خرید آنلاین است. اگر شما بتوانید آنلاین بیمه خریداری کنید در وقت خود صرفه‌جویی کرده و به راحتی خرید خود را انجام داده‌اید و از مزایای آن بهره‌مند می‌شوید. 

در ادمه با ما همراه باشید تا شما را با مفهوم این نوع بیمه آشنا کنیم و راه‌های خرید آن را توضیح دهیم.

تعریف بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث در کشور ما یک امر مهم و اجباری است. اگر کسی این بیمه را برای وسیله نقلیه خود نگیرد با عواقب جبران ناپذیری روبرو خواهد شد. 

این نوع بیمه زیر مجموعه بیمه اتومبیل قرار می‌گیرد. اگر تصادفی رخ دهد و افراد دچار خسارت‌های جانی و مالی شوند، این بیمه از آن‌ها حمایت خواهد کرد.

دلایل نام‌گذاری بیمه شخص ثالث

در این بیمه یک ارتباط بین سه شخص را شاهد خواهیم بود که رابطه 3 نفره ایجاد می‌کنند. شخص اول، ثانی و ثالث شامل این بیمه می‌شوند. شخص اول همان دارنده وسیله نقلیه است که ماشین خود را بیمه کرده است.

شرکت بیمه‌ای که تحت پوشش آن هستید و از شما حمایت می‌کند شخص ثانی نام دارد و شخص ثالث فردی است که در رخ دادن حادثه مقصر شناخته می‌شود و باید خسارت مالی بپردازد.

اگر بخواهیم از نظر اصطلاحات بیمه نگاه کنیم، شخص اول در بیمه نامه با نام بیمه گذار و شخص دوم به نام بیمه گر نیز معرفی می‌شوند. 

موارد تحت پوشش بیمه شخص ثالث

در این بخش به بررسی موارد تحت پوشش این نوع بیمه می‌پردازیم. بیمه شخص ثالث علاوه بر حمایت از مالک اتومبیل، تمام افرادی را که در زمان حادثه در ماشین حضور داشتند، نیز تحت پوشش قرار می‌دهد. 

این نوع بیمه خسارت‌های جانی را که به شخص ثالث وارد می‌شود، جبران می‌کند. خسارت‌های جانی مانند نقص عضو، دیه، هزینه‌های درمانی و جراحی خواهند بود که بیمه پرداخت هزینه آن‌ها را به عهده می‌گیرد. 

نکته دیگری که باید به آن توجه داشت این است که سرنشینان شخص ثالث خودروی مقصر، در تصادف اگر آسیب ببینند بیمه به هیچ عنوان خسارت‌های آن‌ها را متقبل نخواهد شد.

خسارت‌های مالی در حین اتفاق افتادن تصادفات، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افراد است. هنگامی که به وسیله نقلیه شخص ثالث خسارت وارد می‌کنید باید هزینه خسارات وارد شده را به شخص ثالث بپردازید.

با توجه به توضیحات داده شده متوجه می‌شویم بیمه شخص ثالث، خسارت‌های جانی و مالی افراد دارای این نوع بیمه را تقبل می‌کند.

جایگزین امور فیزیکی بیمه شخص ثالث

امروزه بیشتر شرکت‌ها و سازمان‌ها به خدمات الکترونیک و غیرحضوری روی آورده‌اند. شرکت‌های بیمه نیز به جهت رفاه مشتریان خدمات غیرحضوری ارائه می‌دهند. 

بر طبق بخش‌نامه بیمه مرکزی از خرداد امسال بیمه نامه‌های کاغذی حذف و بیمه نامه‌های الکترونیک جایگزین آن‌ها شدند. از نظر خدمات و اعتبار بیمه نامه‌های الکترونیک با کاغذی هیچ تفاوتی ندارند. 

زمانی که همه مراحل برای صدور بیمه نامه الکترونیک انجام می‌شود، یک پیامک حاوی کد یکتا برای شما ارسال می‌شود. شما با مراجعه به سایت بیمه مرکزی استعلام بیمه ثالث وسیله نقلیه خود را می‌توانید بگیرید و از صحت بیمه اطمینان حاصل کنید.

اگر تمایل دارید علاوه بر نسخه الکترونیکی، بیمه نامه خود را به صورت کاغذی و فیزیکی در دسترس داشته باشید، باید بیمه نامه خود را با پرینتر چاپ کنید.

علاوه بر کد یکتای بیمه نامه، لینک چاپ بیمه نامه نیز به صورت پیامک برای شما ارسال می‌شود. کافیست با مراجعه به لینک ارسالی بیمه نامه خود را چاپ کنید و نسخه فیزیکی آن را هم در دست داشته باشید.

اما تهیه نسخه فیزیکی و چاپی بیمه نامه لزومی ندارد و همان طور که گفتیم این دو نسخه هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند. 

بنابراین با توجه به این که دیگر مانند گذشته نسخه چاپی بیمه نامه الزامی ندارد، خرید آنلاین بیمه شخص ثالث بهترین راه برای صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌های تردد و مراجعه فیزیکی است.

زمان اعتبار بیمه نامه شخص ثالث

این نوع بیمه به صورت روز شمار و همچنین به صورت سالانه وجود دارد. شرکت‌های بیمه معمولا این بیمه را به صورت سالانه قرارداد می‌بندند، زیرا برای این شرکت‌ها قراردادی با مدت زمان مثلا ۶ ماه بسیار ریسک بالاتری در مقایسه با مدت زمان یک‌ساله دارد.

این عوامل باعث شده است که قیمت بیمه‌های ثالث روز شمار بسیار بالاتر از بیمه‌های شخص ثالث روزانه باشد. به عنوان مثال قیمت بیمه شخص ثالثی که در ۶ ماه گرفته می‌شود از نصف قیمت همین بیمه که به صورت سالانه بسته می‌شود، بسیار بیشتر است.

بنابراین از لحاظ اقتصادی بهتر است برای تمدید یا خرید بیمه شخص ثالث از دوره‌های سالانه استفاده کنید.

اگر بیمه شخص ثالث خود را تمدید نکنیم چه مشکلاتی پیش خواهد آمد؟

بیمه شخص ثالث یک مدت زمان مشخصی دارد و شرکت بیمه تنها در همین بازه زمانی موظف به خدمت‌رسانی خواهد بود. 

هنگامی که این بازه زمانی به پایان برسد، شما به منظور استفاده از خدمات شرکت بیمه در صورت بروز مشکل، موظف هستید تا بیمه شخص ثالث خود را تمدید کنید.

تمدید نکردن بیمه، عواقب زیادی در پی خواهد داشت که در ادامه، راجع به بعضی از آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

پرداخت خسارت

وقتی در سانحه رانندگی خسارت‌های جانی و مالی شدیدی رخ دهد و از طرفی، بیمه شخص ثالث فرد مقصر به پایان رسیده است و اقدامی برای تمدید آن نکرده باشد، وظیفه دارد تمامی خسارت‌ها از قبیل دیه شخص آسیب‌دیده را بپردازد.

در این حالت، بیمه هیچ نقشی در پرداخت خسارت‌های جانی و مالی نخواهد داشت.

توقیف خودرو

در هنگام بروز حادثه رانندگی که منجر به خسارت‌های مالی و جانی شده است، خودروی شخص مقصر که از اعتبار بیمه شخص ثالث او گذشته و تمدید نشده است، توسط پلیس توقیف می‌شود و به پارکینگ منتقل خواهد شد.

چون اولین چیزی که پلیس از فرد راننده مقصر درخواست می‌کند، مدارکی است که بیمه‌نامه شخص ثالث هم جزئی از آن خواهد بود.

پرداخت جریمه

وقتی زمان بیمه شخص ثالث به انتها نزدیک می‌شود، فرد باید برای تمدید آن اقدام کند. در صورتی که فرد این مساله را جدی نگیرد و تمدید بیمه شخص ثالث را به تعویق بیندازد، باید جریمه‌ای را مازاد بر هزینه بیمه پرداخت کند.

این هزینه که به عنوان جریمه دیرکرد تمدید بیمه شخص ثالث شناخته می‌شود، نسبتا قابل توجه است و چیزی حدود 1 الی 1.5 میلیون تومان محاسبه خواهد شد.

خرید بیمه شخص ثالث به صورت آنلاین

همان طور که می‌دانید، انواع بیمه از قبیل بیمه شخص ثالث از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

از آن جایی که این روزها بیمه‌نامه‌های چاپی و کاغذی دیگر منسوخ شده‌اند و جای خود را به بیمه‌نامه‌های الکترونیکی داده‌اند، شرکت‌های بیمه هم به فروش انواع بیمه به صورت آنلاین و اینترنتی مشغول می‌پردازند.

پس بهتر است افراد فرصت را غنیمت بشمارند و برای این که خسارت‌های زیادی نپردازند، جریمه پرداخت نکنند و مجبور به ترخیص ماشین از پارکینگ نباشند، باید خرید بیمه شخص ثالث به صورت آنلاین را از سایت‌های معتبر و مطرح انجام دهند.

از مزایای خرید آنلاین این بیمه می‌توان به صادر شدن آن در کمترین زمان ممکن و با حداقل هزینه اشاره کرد. البته جالب است بدانید که شرایط پرداخت هزینه خرید بیمه به صورت آنلاین در مقایسه با خرید حضوری، از تنوع بیشتری برخوردار خواهد بود.

در ادامه مطلب، سایت معتبر و شناخته‌شده‌ای را معرفی خواهیم کرد که با بهترین شرایط، فرآیند خرید و تمدید بیمه شخص ثالث خودرو را برای شما مقدور خواهد ساخت.

خرید بهترین طرح بیمه شخص ثالث از بیمه ‌بازار

اگر دنبال خرید بهترین طرح بیمه شخص ثالث برای خودروی خود هستید و می‌خواهید علاوه بر استفاده از خدمات باکیفیت، هزینه‌های بسیار زیادی پرداخت نکنید، سایت بیمه بازار می‌تواند گزینه پیشنهادی بسیار خوبی به حساب آید.

از مزایا و برتری‌های این سایت می‌توان به همکاری آن با شرکت‌های معتبر بیمه اشاره کرد. ناگفته نماند که متقاضیان از طریق همین سایت می‌توانند به بررسی و مقایسه خدمات، قیمت و شرایط هر کدام از این شرکت‌های بیمه بپردازند.

اگر از طریق این سایت اقدام به خرید بیمه شخص ثالث کنید، هیچ وقت زمان تمدید آن را از یاد نخواهید برد. چون بیمه بازار به شیوه‌های مختلف به شما یادآوری می‌کند که برای تمدید بیمه خود اقدام کنید.

این ویژگی و خصوصیت بیمه بازار کمک می‌کند تا شما درگیر مشکلات و عواقب ناشی از تمدید نکردن بیمه نشوید و از طرفی ناچار به پرداخت خسارت، جریمه و غیره نخواهید بود.

با مراجعه به سایت بیمه بازار، همین حالا به منظور خرید بهترین طرح بیمه برای اتومبیل خود اقدام کنید و با این کار مانع به هدر رفتن زمان و هزینه‌ها شوید.

منبع: eghtesadonline.comاخبار مرتبط

سایت شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
سایت شب