کانال تلگرام ایران جیب
بلو بانکبلو بانکفرمانده سنتکام: روابط تهران و واشنگتن در "دوران فرصت" قرار دارد


کدخبر:۷۹۹۴۱دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱:۳۰۱۲۴۶ بازدید

فرمانده نیروهای تروریستی سنتکام با اشاره به روی کارآمدن رئیس جمهور جدید آمریکا در کاخ سفید مدعی شد که روابط تهران و واشنگتن ...

فرمانده نیروهای تروریستی سنتکام با اشاره به روی کارآمدن رئیس جمهور جدید آمریکا در کاخ سفید مدعی شد که روابط تهران و واشنگتن در "دوران فرصت" قرار دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از دیفنس وان، ژنرال مک کنزی فرمانده مرکز فرماندهی نیروهای تروریستی آمریکایی در منطقه (سنتکام) حین انجام اولین پرواز خود به خاورمیانه از زمان آغاز ریاست جمهوری جو بایدن، شرایط کنونی را "دوران فرصت" در روابط ایران و آمریکا توصیف کرد.

وی در جمع خبرنگاران با ادعای اینکه در ماه های منتهی به انتخابات و تحلیف بایدن تهدیدات شدید از سوی ایران وجود داشت، مدعی شد که آمریکا توانست بازدارندگی را در این وضعیت حفظ کند و هدف واشنگتن جلوگیری از جنگ بوده است.

مک کنزی ادامه داد: بر خلاف آنچه برخی تحلیلگران نظامی و امنیتی نگران بودند که ایران در روزهای پایانی کار رئیس جمهور دونالد ترامپ انجام دهد، این کشور نه تنها به هیچ هدف آمریکایی در منطقه به طور مستقیم حمله نکرد، بلکه توانست  به میزان زیادی بازیگران نیابتی خود را در عراق و بخش‌های دیگر منطقه مدیریت کند. البته تمامی این گروه‌ها به طور مستقیم تحت فرماندهی و کنترل تهران نیستند.

این فرمانده نظامی آمریکایی همچنین گفت که ایران توانست به میزان زیادی این گروه ها را متقاعد کند که اکنون زمان تحریک به جنگ نیست و این، تنها نتیجه مولفه نظامی نیست بلکه محاسبات سیاسی در تهران وجود دارد که منتظر دولت جدید (در آمریکا) است تا ببیند آیا چیزی تغییر خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: اکنون یک دولت جدید روی کار آمده که سیاست آمریکا را بازبینی می کند.

مک کنزی در ادامه صحبت های خود به سوالات درباره افغانستان و عادی سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی پاسخ داد و گفت که این مسئله ایران را نگران کرده است.قاصدک 24قاصدک 24
اخبار مرتبط

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها