کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

فرمانده سنتکام: روابط تهران و واشنگتن در دوران فرصت قرار دارد


کد خبر : ۷۹۹۴۱دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱:۳۰۱۲۸۷ بازدید

فرمانده نیروهای تروریستی سنتکام با اشاره به روی کارآمدن رئیس جمهور جدید آمریکا در کاخ سفید مدعی شد که روابط تهران و واشنگتن ...

فرمانده نیروهای تروریستی سنتکام با اشاره به روی کارآمدن رئیس جمهور جدید آمریکا در کاخ سفید مدعی شد که روابط تهران و واشنگتن در "دوران فرصت" قرار دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از دیفنس وان، ژنرال مک کنزی فرمانده مرکز فرماندهی نیروهای تروریستی آمریکایی در منطقه (سنتکام) حین انجام اولین پرواز خود به خاورمیانه از زمان آغاز ریاست جمهوری جو بایدن، شرایط کنونی را "دوران فرصت" در روابط ایران و آمریکا توصیف کرد.

وی در جمع خبرنگاران با ادعای اینکه در ماه های منتهی به انتخابات و تحلیف بایدن تهدیدات شدید از سوی ایران وجود داشت، مدعی شد که آمریکا توانست بازدارندگی را در این وضعیت حفظ کند و هدف واشنگتن جلوگیری از جنگ بوده است.

مک کنزی ادامه داد: بر خلاف آنچه برخی تحلیلگران نظامی و امنیتی نگران بودند که ایران در روزهای پایانی کار رئیس جمهور دونالد ترامپ انجام دهد، این کشور نه تنها به هیچ هدف آمریکایی در منطقه به طور مستقیم حمله نکرد، بلکه توانست  به میزان زیادی بازیگران نیابتی خود را در عراق و بخش‌های دیگر منطقه مدیریت کند. البته تمامی این گروه‌ها به طور مستقیم تحت فرماندهی و کنترل تهران نیستند.

این فرمانده نظامی آمریکایی همچنین گفت که ایران توانست به میزان زیادی این گروه ها را متقاعد کند که اکنون زمان تحریک به جنگ نیست و این، تنها نتیجه مولفه نظامی نیست بلکه محاسبات سیاسی در تهران وجود دارد که منتظر دولت جدید (در آمریکا) است تا ببیند آیا چیزی تغییر خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: اکنون یک دولت جدید روی کار آمده که سیاست آمریکا را بازبینی می کند.

مک کنزی در ادامه صحبت های خود به سوالات درباره افغانستان و عادی سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی پاسخ داد و گفت که این مسئله ایران را نگران کرده است.اخبار مرتبط

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها