کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

انتقاد روزنامه جوان از سیدجواد هاشمی/ با خودت چه کرده‌ای سید!


کد خبر : ۷۹۸۹۸یکشنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶:۲۶۲۷۸۵ بازدید

روزنامه جوان نوشت: همین چند ماه پیش بود که از رهبر انقلاب خاطره‌ای نقل کرد که در محفلی صمیمانه از او به خاطر بازی در یک نقش منفی گلایه کرده و دوستانه از او خواسته‌اند دیگر نقش منفی بازی نکند.

او جزو بازیگرانی است که به خاطر چهره مثبتی که دارد فقط به کار نقش‌های خیلی مثبت می‌آید. حقیقت ماجرا این است که سیدجواد هاشمی فقط یک بازیگر است که میمیک صورت و صدایش سبب شده چند دهه به او نقش شهدا را بدهند، او خودش هم بارها گفته من آن آدمی که مردم فکر می‌کنند نیستم ولی دست‌کم از او به عنوان بازیگری که در نقش شهدا جا افتاده انتظار می‌رود بیش از هر بازیگر دیگری مراقب رفتار و اعمالش باشد.

این البته انتظار بیجایی نیست و ربطی هم به دخالت در حریم خصوصی او ندارد. سینمای ایران شاید خیلی محیط استرلیزه و فرهنگی نباشد و اصلاً جامعه ما با آن فضای معنوی فاصله زیادی داشته باشد که دارد، اما دست‌کم می‌توان از سیدجواد هاشمی انتظار داشت به رسم مروت و معرفت و بنا به احترام شهدایی که در طول سه دهه نقش آن‌ها را بازی کرده به هر خفتی تن ندهد.

ویدئویی که از او در حال تبلیغ زندگی با حال! در دوبی منتشر شده و البته منجر به عذرخواهی او هم شد، همه را متعجب کرده است. برای خیلی‌ها به طور عادی این سؤال پیش آمد که چه پیشنهاد مالی به سیدجواد شده که نتوانسته به آن نه بگوید؟ اینکه می‌گویند هر آدمی یک نرخی دارد، شاید خیلی هم بیراه نباشد، اما اگر هم قرار است کسی خودش را در برابر یک رقم وسوسه‌کننده بفروشد،‌ای کاش قبل از انتخاب بیشتر به قیمت واقعی خودش نزد افکار عمومی فکر کند.

سیدجواد البته پیش از این هم با تولید فیلم‌هایی نه چندان مناسب برای کودکان ثابت کرده است پول برایش اهمیت ویژه‌ای دارد، اما آنجا دست‌کم اگر به مخاطب رحم نکرده منش و شخصیت هنری خودش را نیز به طور کامل لکه‌دار نساخته، اما با این ویدئویی که دیروز از او منتشر شد به نظر می‌رسد سیدجواد ما قرار نیست به خودش هم رحم کند و احتمالاً در آینده باید شاهد هنرنمایی!‌های دیگری نیز از او باشیم.

این‌ها همه البته از دست برتر سود و سرمایه در فرهنگ جامعه ما حکایت دارد. وقتی در سینما، تئاتر و موسیقی همه چیز به دست پنهان سرمایه و سود سپرده شده است و جامعه را نیز با خود به علمداری پول هدایت می‌کند، شاید انتظار ما از سیدجواد هاشمی خیلی هم معقول نباشد. شاید همین تناقض‌های جامعه با نقش‌هایی که او بازی کرده به لحاظ روحی وی را دچار استیصال کرده و همین باعث شده او به مرور سعی کند ثابت کند فقط در این سال‌ها نقش بازی کرده و از او انتظاری بیش از یک بازیگر نباید داشت، اما متأسفانه مردم به این راحتی او را در نقشی دیگر نمی‌پذیرند.

سیدجواد هاشمی را مردم در همان شمایل همیشگی دوست دارند و خواهند داشت وای کاش او به وسوسه‌هایی که یک رونمایی جدید از وی را مطالبه می‌کند، برای همیشه نه بگوید.اخبار مرتبط

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها