کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

افشای گفت‌وگوی محرمانه وزرای خارجه قطر و اسرائیل


کد خبر : ۷۹۸۶۱شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۹:۲۲۱۴۰۰ بازدید

منابع خبری عبری از گفت‌وگوی محرمانه وزیر خارجه قطر با همتای اسرائیلی خود پرده برداشتند.

منابع خبری عبری از گفت‌وگوی محرمانه وزیر خارجه قطر با همتای اسرائیلی خود پرده برداشتند.

شبکه اسرائیلی "کان" به نقل از یک منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود، اعلام کرد که محمد بن عبد الرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر و گابی اشکنازی، همتای اسرائیلی وی در شرایط تنش میان اسرائیل و نوار غزه چندین بار با یکدیگر گفت‌وگو کرده‌اند.

طبق گفته این منبع، آخرین دیدار میان آنها یک ماه پیش انجام شد و پس از آن دوحه برای جلوگیری از تنش میان اسرائیل و نوار غزه، با تحویل ماهانه ۳۰ میلیون دلار به غزه موافقت کرد.

این منبع گفت که این گفت‌وگوها بخشی از رویکردی است که اسرائیل برای تقویت روابط خود با قطر در پیش گرفته و این درحالی است که امارت گام‌های علنی در این راستا بر نداشته است.

شبکه کان در ادامه گزارش داد، قطر در گذشته نیز میزبان مقامات اسرائیل در نشست‌هایی بوده است که در این کشور برگزار شده است، ازجمله آنها یوسی کوهن، رئیس سازمان جاسوسی اسرائیل (موساد) و مقامات دیگر دستگاه‌های امنیتی هستند.

طبق این گزارش، گفت‌وگوی وزیر خارجه قطر و همتای اسرائیلی وی در سایه انتخابات آمریکا انجام شده است و ممکن است که این ارتباط‌ها در قصد و نیت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا برای بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران و گفت‌وگو با مقامات ایران مؤثر باشد.اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها