کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

کدام بانک‌ها وام 300 میلیونی می‌دهند؟


کد خبر : ۷۹۶۹۰یکشنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۴:۱۳۲۳۳۳۸ بازدید

وام جعاله مسکن به منظور تعمیرات منزل در بانک مسکن و سایر بانک‌های تجاری پرداخت می‌شود. از میان 9 بانکی که ...
کدام بانک‌ها وام 300 میلیونی می‌دهند؟کدام بانک‌ها وام 300 میلیونی می‌دهند؟

وام جعاله مسکن به منظور تعمیرات منزل در بانک مسکن و سایر بانک‌های تجاری پرداخت می‌شود. از میان 9 بانکی که تجارت‌نیوز شرایط آنها را بررسی کرده تسهیلات ۵ تا ۳۰۰ میلیون تومانی عموما با بازپرداخت سه ساله و نرخ سود ۱۸ درصد داده می‌شود.

 شاید در موقعیتی قرار گرفته باشید که لازم باشد خانه و یا آپارتمان خود را تعمیر کنید؛ از رفع خرابی‌هایی چون نشست دیوارها گرفته تا تعمیراتی برای نوسازی منزل و رنگ زدن دیوارها. در چنین شرایطی اگر در تامین هزینه‌ها به مشکل بخورید می‌توانید از تسهیلات جعاله مسکن شبکه بانکی استفاده کنید.

از طرفی ممکن است در حال ساخت مسکنی باشید که در میانه ساخت آن، هزینه‌های لازم از بودجه‌ای که برای ساخت مسکن در نظر گرفته بودید، بیشتر شده باشد در این حالت هم می‌توانید برای دریافت این تسهیلات از بانک‌ها اقدام کنید.

از گفته‌های کارمندان بانک‌ها هم بر می‌آید در خصوص لزوم مصرف این تسهیلات در تعمیرات مسکن نیز چندان سختگیری از سوی بانک‌ها وجود ندارد. یعنی ممکن است شما موفق شوید این تسهیلات را دریافت کنید و آن را به شکل دیگری مصرف کنید.

اما مبلغ و شرایط بانک‌ها برای این نوع وام چیست؟

وام ۲۰۰ و ۳۰۰ میلیون تومانی

از میان ۹ بانک که شرایط آن‌‌ها بررسی شده دو بانک اقتصادنوین و سامان با پرداخت مبلغ حداکثری ۲۰۰ و ۳۰۰ میلیون تومان وام جعاله بیشترین مبلغ پرداختی را دارند.

بانک اقتصاد نوین حداکثر ۲۰۰ میلیون تومان وام جعاله را ۵ ساله با ۱۸ درصد سود می‌دهد و ۲۵ درصد تسهیلات را نیز به شکل سپرده تا پایان زمان تسویه نگه می‌دارد. اما سند شش دانگ ملک در گروی بانک خواهد بود.

بانک سامان که امکان دریافت تسهیلات حداکثر به میزان ۳۰۰ میلیون تومان و امکان دریافت تسهیلات خرید مسکن در کنار تسهیلات تعمیر ملک حداکثر به میزان ۷۰ درصد ارزش ملک را دارد، برای بازپرداخت تسهیلات بازه‌ای حداکثر ۵ ساله در نظر گرفته است.

امکان دریافت تسهیلات به پشتوانه سپرده، گواهی سپرده، اوراق مشارکت دولتی و اوراق مشارکت بانک مرکزی و سند ملک در بانک سامان وجود دارد.


وام ۵۰ میلیون تومانی

سقف وام تعمیرات یا جعاله مسکن با ضامن رسمی معتبر در شبکه بانکی کشور۴۰ میلیون تومان تعیین‌شده. اما گاهی بانک‌ها با استفاده از منابع داخلی، بیشتر از سقف رسمی وام تعمیرات که بانک مرکزی تعیین کرده است، به متقاضیان می‌پردازند.

بانک سینا سقف تسهیلات را ۵۰ میلیون تومان با پرداخت حداکثر ۳ ساله و با سود ۱۸ درصد تعیین کرده‌ است.

در بانک صادرات هم برای مبالغ بالاتر از ۲۰ میلیون تومان به‌جای ضامن‌های رسمی، سند ملک در رهن بانک می‌رود. برای وام زیر ۲۰ میلیون دو ضامن رسمی و گواهی کسر از حقوق کافی است. حداکثر سقف تسهیلات تعمیرات بانک صادرات در قالب وام جعاله مبلغ ۵۰ میلیون تومان و مدت بازپرداخت حداکثر ۲ سال است. پشتوانه تسهیلات جعاله تعمیر و تکمیل مسکن، می‌تواند وثیقه ملکی سفته و یا سپرده های سرمایه‌گذاری مدت‌دار، گواهی سپرده مدت‌دار و اوراق مشارکت مطابق با آخرین دستورالعمل‌های بانک باشد.


وام ۴۰ میلیون تومانی

سپه و مسکن وام جعاله را با حداکثر مبلغ ۴۰ میلیون تومان در نظر گرفته‌اند.

در بانک سپه برای دریافت این تسهیلات با سود ۱۸ درصد و بازپرداخت سه ساله می‌توانید به پشتوانه سند و مدارک ملک خود اقدام کنید.

بانک مسکن هم نرخ سود تسهیلات را ۱۷٫۵ درصد و حداکثر مدت بازپرداخت را ۵ سال (بازپرداخت به دو روش ساده و پلکانی سالیانه) در نظر گرفته است. سفته، ترهین اموال شش دانگ غیرمنقول، حساب قرض‌الحسنه پس‌انداز، سپرده بلندمدت و کوتاه‌مدت ویژه سپرده کوتاه‌مدت عادی، سپرده‌های ممتاز و اوراق بهادار را نیز به عنوان پشتوانه تسهیلات می‌پذیرد.


وام ۱۰ میلیون تومانی

دو بانک ملی و گردشگری تسهیلات جعاله را با مبلغ ۱۰ میلیون تومان پرداخت می‌کنند.

برای دریافت تسهیلات بانک گردشگری در صورتی که دارای تسهیلات با اقساط سررسید گذشته و معوق و یا دارای سابقه چک برگشتی هستید ابتدا باید تسویه حساب‌های لازم را انجام دهید. نرخ سود نیز ۱۸ درصد با بازپرداخت حداکثر ۳ ساله است.

بانک ملی هم تسهیلات جعاله مسکن را با همین مبلغ و همین نرخ سود و با بازپرداخت ۳ساله می‌دهد. پشتوانه این تسهیلات نیز یک یا چند ضامن مورد تایید بانک است.

وام پنج میلیون تومانی

پاسارگاد میزان این تسهیلات را پنج میلیون تومان با بازپرداخت سه ساله و سود ۱۸ درصد در نظر گرفته شده است.

ارائه مدارک و مجوزهای لازم به منظور احراز موارد مصرف تسهیلات جعاله، از جمله سند مالکیت برای تسهیلات جعاله تعمیرات و پیش‌فاکتور مربوط به خرید اموال مورد معامله جعاله نیز الزامی است.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها