کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

سقوط 43 هزار واحدی شاخص بورس تهران امروز شنبه


کد خبر : ۷۹۶۷۹شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷:۱۴۱۲۲۱۳ بازدید

شاخص کل در بازار بورس امروز (شنبه) 43 هزار 47 واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و 186 هزار واحد رسید.
سقوط 43 هزار واحدی شاخص بورس تهران امروز شنبهسقوط 43 هزار واحدی شاخص بورس تهران امروز شنبه

شاخص کل در بازار بورس امروز (شنبه) 43 هزار 47 واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و 186 هزار واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از هشت میلیارد و ۶۱۵ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۷۰ هزار و ۴۳۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۱۰ هزار و ۳۱۸ واحد کاهش به ۴۴۴ هزار و ۵۰۱ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۶ هزار و ۷۵۱ واحد افت به ۲۹۰ هزار و ۸۵۵ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۳۳ هزار و ۶۳۴ واحد و شاخص بازار دوم ۷۹ هزار و ۵۹۷ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد سرمایه گذاری خوارزمی (وخارزم) با ۸۷ واحد، کارخانجات داروپخش (دارو) با ۵۵ واحد، موتورسازان تراکتورسازی ایران (خموتور) با ۴۸ واحد، لیزینگ صنعت و معدن (ولصنم) با ۲۷ واحد، داروسازی زاگرس فارمد پارس (ددام) با ۱۴ واحد، بانک کارآفرین (وکار) با ۹ واحد، مهرکام پارس (خمهر) با هفت واحد و جام دارو (فجام) با ۶ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

همچنین نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با سه هزار و ۵۳۲ احد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با دو هزار و ۷۲۹ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۷۱۲ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۴۹۵ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۴۸۷ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۱۶۶ واحد و معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و ۱۴۳ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

برپایه این گزارش امروز نماد شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، ایران خودرو (خودرو)، بهساز کاشانه تهران (ثبهساز)، سایپا (خساپا)، لیزینگ پارسیان (ولپارس)، تامین سرمایه امین (امین) و سرمایه گذاری خوارزمی (وخارزم) درگروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه سه میلیارد و ۱۲۱ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۰ هزار و ۲۴۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.


آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۴۶۱ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۸۵۹ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۸۰۸ هزار برگه سهم به ارزش ۳۸ هزار و ۱۰  میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، توزیع داروپخش (دتوزیع)، توکاریل (توریل)، کشت و دامداری فکا (زفکا)، تولید و خدمات صنایع نسوز توکا (کتوکا)، نفت پاسارگاد (شپاس) و صنایع چوب خزر کاسپین (چخزر) با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند.

امروز نمادهای سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، صنعتی مینو (غصینو)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، پتروشیمی مارون (مارون)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا) و مدیریت انرژی تابان هور (وهور) با تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه بودند.اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

سایت شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
سایت شب