کانال تلگرام ایران جیب

صعود 19 هزار واحدی شاخص بورس تهران امروز دوشنبه

کدخبر:۷۹۳۰۰دوشنبه، ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵:۲۵۴۶۹۸ بازدید

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش 19 هزار و 149 واحد روبه‌رو شد که به نظر می‌رسد ثبات نسبی به بازار برگشته است.
صعود 19 هزار واحدی شاخص بورس تهران امروز دوشنبه

با برگشت ثبات نسبی به معاملات بازار، شاخص کل بورس ارواق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش 19 هزار و 149 واحد به رقم یک‌میلیون و 374 هزار و 501 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن با افزایش 6 هزار و 777 واحد به رقم 462 هزا رو 487 واحد رسید. 

ارزش روز بازار در بورس تهران به بیش از 5 میلیون و 451 هزار میلیارد تومان رسید. 

معامله‌گران امروز در بورس تهران بیش از 9.4 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 1.5 میلیون نوبت معامله و به ارزش 10 هزار و 450 میلیارد تومان داد و ستد کردند. 

اگر ارزش معاملات فرابورس که امروز به بیش از 4 هزار و 695 میلیارد تومان رسید را هم درنظر بگیریم، مجموع ارزش معاملات امروز بورس و فرابورس به بیش از 15 هزار و 145 میلیارد تومان رسید. 

امروز همه شاخص‌های بورس مثبت بودند و همگی یک‌درصد و بلکه بیشتر رشد کردند. به گونه‌ای که شاخص کل بورس و شاخص قیمت با معیار وزنی - ارزشی 1.4 درصد رشد کرد. 

شاخص کل با معیار هم‌وزن و شاخص قیمت با معیار هم‌وزن 1.4 درصد رشد کردند. 

شاخص آزاد شناور 1.3 درصد رشد کرد. 

شاخص بازار اول بورس 1.66 درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس 1.1 درصد رشد کرد.

امروز نمادهای شاخص‌ساز به ترتیب شامل پتروشیمی خلیج‌فارس، بانک ملت، ملی‌مس، مخابرات ایران، ایران خودرو، بانک تجارت و بانک پاسارگاد بوده‌اند. 

نمادهای پرتراکنش امروز شامل شستا، دارویی برکت، لیزینگ پارسیان، ایران خودرو، توسعه و عمران امید و باما بوده‌اند. 

امروز در فرابورس ایران هم شاخص کل 226 واحد رشد کرد و به رقم 19 هزار و 534 واحد رسید. 

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک‌میلیون و 332 هزار میلیارد تومان رسید. 

معامله‌گران امروز در فرابورس 2.6 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 854 هزار نوبت معامله و به ارزش 4 هزار و 694 میلیارد تومان داد و ستد کردند. 

امروز نمادهای سنگ‌آهن گهرزمین، هلدینگ معدنی خاورمیانه، پتروشیمی زاگرس، صباتأمین و بیمه کوثر به ترتیب بیشترین اثر تقویتی در شاخص فرابورس را داشته‌اند و از سوی دیگر نمادهای بانک دی و صنعتی مینو بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند. 

نمادهای پرتراکنش در فرابورس ایران شامل برق و انرژی پیوندگستر پارس، چوب خزر، کاسپین، سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، پتروشیمی ارومیه، توسعه مسیر برق گیلان، زرین معدن آسیا و دامپروری ملارد شیر بوده‌اند. 

با توجه به اینکه نوسان جزو ذات طبیعی بازار بورس به شمار می‌رود، بنابراین سرمایه‌گذاران خرد در بازار نباید دنچار وحشت شده و با ریزش شاخص در یک روز همه فروشنده شوند، بلکه این قاعده را درنظر بگیرند که سهام خود را هرگز به ضرر نفروشند و بازار همیشه به کسانی که صبر کنند، پاداش مناسبی از نظر سود و افزایش قیمت سهام می‌دهد. 

کارگزاری فارابیاخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:


عالیس

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
کارگزاری فارابی