کانال تلگرام ایران جیب

خصوصی سازی: پرسپولیس 701 میلیارد، استقلال 719 میلیارد تومان

کدخبر:۷۹۲۶۳یکشنبه، ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۴:۲۵۵۷۶۳ بازدید

ابوالقاسم شمس جامخانه در گفتگوی زنده با رادیو ورزش در خصوص عرضه سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در فرابورس گفت ...

ابوالقاسم شمس جامخانه صحبت هایی را در مورد خصوصی سازی سرخابی ها عنوان کرده است.

ابوالقاسم شمس جامخانه در گفتگوی زنده با رادیو ورزش در خصوص عرضه سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در فرابورس گفت: پیرو جلسات مختلفی که در وزارت ورزش و سازمان خصوصی سازی برگزار شد و اجرای مصوبه ای که هیأت واگذاری 18/1/99 تکلیف کرده بود، واگذاری این دو شرکت طبق الزامات اصل 44 از طریق واگذاری از بازار سرمایه، بورس یا فرابورس بایستی بررسی شود و در نهایت واگذاری صورت بگیرد.خوشبختانه بحث اصلاح ساختار مالی که دنبالش بودیم و زیان انباشته قابل توجهی که این دو باشگاه داشتند، مسیرش را با افزایش سرمایه از طریق آورده غیرنقدی دولت به خوبی ادامه داد. 

او ادامه داد: افزایش سرمایه از طریق دو مجموعه ورزشی درفشی فر و شهدای گمنام برای پرسپولیس و شهید مرغوبکار و کمپ حجازی برای استقلال محقق شد و اکنون سرمایه پرسپولیس هفتصد و یک میلیارد تومان شده و اساسنامه آن به زودی انشالله ثبت می شود. بر اساس مجمع عمومی فوق العاده ای که روز گذشته برگزار شد، سرمایه استقلال هم از ده میلیون تومان به هفتصد و نوزده میلیارد تومان  می رسد. این اقدامی بود که باید صورت می گرفت. 

معاون خصوصی سازی در گفتگو با رادیو ورزش، تصریح کرد: در جلسه آتی هیأت واگذاری انشاالله اساسنامه استقلال که از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل می شود، افزایش سرمایه شرکت از ده میلیون تومان به هفتصد و نوزده میلیارد تومان مصوب و متعاقباً به ثبت شرکت ها ارسال می شود. مجمع صورت های مالی 31/3/99 پرسپولیس چهارشنبه هفته گذشته برگزار شد و امروز مجمع عادی سالیانه شرکت استقلال برای صورت های مالی 31/4/99 برگزار شد. 

او خاطرنشان کرد: به موازات این اقدامات مشاور پذیرش دو شرکت، کارهای خود را پیش می برند. مشاور پذیرش پرسپولیس اقدامات خوبی انجام داد. امیدنامه ها تکمیل شده و بودجه سنوات آتی و سایر الزامات پذیرش در فرابورس انجام شده است. نهایتاً تا آخر این هفته اطلاعات در سامانه فرابورس بارگذاری می شود. انشالله اگر هیأت پذیرش مصوب کند، کارهای پرسپولیس نهایی می شود. 

شمس جامخانه ادامه داد:  استقلال با تأخیر کار خود را آغاز کرده و انتظار داریم که مشاور پذیرش آن تا آخر هفته بعد اطلاعات را برای فرابورس ارسال کند و دو، سه هفته آتی هیأت پذیرش راجع به پذیرش استقلال تصمیم گیری می کند.

کارگزاری فارابیاخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:


عالیس

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
کارگزاری فارابی