کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

پایان سبز بورس در آخرین روز کاری هفته


کد خبر : ۷۸۸۹۸چهارشنبه، ۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹:۰۷۴۳۸۹ بازدید

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز در یک روند با ثبات با رشد 2885 واحد روبرو شد. در عین حال ارزش معاملات ...
پایان سبز بورس در آخرین روز کاری هفتهپایان سبز بورس در آخرین روز کاری هفته

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز در یک روند با ثبات با رشد 2885 واحد روبرو شد. در عین حال ارزش معاملات بورس و فرابورس به 27.9 هزار میلیارد تومان رسید.

بورس اوراق بهادار تهران که روند تثبیت و حتی رو به رشد را در پیش گرفته، امروز هم مانند روز گذشته در یک روند باثبات در پایان معاملات با افزایش 2885 واحد به رقم یک میلیون و 447 هزار و 854 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن با افزایش 8106 واحد به رقم 468 هزار و 511 واحد رسید. ارزش بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بیش از 5 میلیون و 741 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله گران امروز در بورس تهران بیش از 11.3 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 1.6 میلیون نوبت معامله و به ارزش 13 هزار و 148 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

اگر ارزش معاملات امروز فرابورس را هم در نظر بگیریم که به بیش از 14 هزار و 774 میلیارد تومان رسید، یعنی امروز معامله‌گران در بورس اوراق و فرابورس بیش از 27 هزار و 922 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز همه شاخص‌های بورس مثبت بوده، البته رشد شاخص‌ها بین 2 دهم درصد تا 1.7 درصد ثبت شده است. شاخص کل بورس و شاخص قیمت سهام با معیار وزنی ـ ارزشی امروز 2 دهم درصد رشد کردند.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن و شاخص قیمت با معیار هموزن هر کدام 1.7 درصد رشد کردند.

شاخص آزاد شناور 29 صدم درصد رشد کرد. شاخص بازار اول بورس 25 صدم درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس 14 صدم درصد رشد کرد.

امروز نمادهاهی گل گهر و فولاد آلیاژی بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشتند و در جهت دیگر نمادهای پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه، شستا، پالایش نفت اصفهان و ملی مس بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشتند.

نمادهای پرتراکنش امروز در بورس تهران شامل شستا، پالایش نفت اصفهان، ایران خودرو،‌ سایپا، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، بانک دی و فولاد مبارکه بودند.

در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل با 23 درصد رشد به رقم 20 هزار و 143 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس به بیش از یک میلیون و 374 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله گران در فرابورس بیش از 3.4 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 829 هزار نوبت معامله و به ارزش 14 هزار و 774 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای صنعتی مینو، پتروشیمی زاگرس، گهر زمین، اعتباری ملل و سرمایه گذاری میراث فرهنگی به ترتیب بیشتری اثر افزایش در شاخص فرابورس را داشتند و نمادهای بیمه پاسارگاد و فولاد هرمزگان بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشتند.

نمادهای پرتراکنش فرابورس شامل سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات، برق و انرژی پیوند گستر، بانک دی، دامپروری ملارد شیر، چوب خزر کاسپین، توسعه مسیر برق گیلان و صنایع لاستیک یزد، بودند.

به گزارش فارس، خبرهایی رسیده مبنی بر این که تأمین سرمایه امین و همچنین سنگ آهن گهر زمین افزایش سرمایه دادند. همچنین شرکت تاسیسات دریایی صدرا که بزرگ‌ترین کشتی نفتکش را ساخته و به زودی در اختیار مشتری خارجی قرار می‌دهد سهام ارزنده‌ای پیدا کردند.

به گونه‌ای که امروز صف خرید خصدرا به 22 میلیون نفر هم رسید و این علائم نشان می‌دهد، سهام ارزنده در بازار بسیار فراوان شده و از طرفی ارزش معاملات روزانه در بورس و فرابورس که به ارقامی بین 20 تا 28 میلیارد تومان رسیده، اکنون نوبت عمق بخشیدن به بازار با عرضه سهام  جدید و افزایش سهام شناور شرکت‌هاست.

همچنین قول‌هایی که برخی وزرا مبنی برا ارائه سهام شرکت‌های دولتی داده‌اند، مانند وزیر امور اقتصادی و دارایی که در خرداد ماه در مجلس قول داد باقیمانده سهام دولت در وامید و نیز وبانک را در بورس ارائه کند.

همچنین وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی قول داد تا پایان سال میزان شناوری سهام شستا را به 20 درصد برساند تا بتواند این شرکت بزرگ از معافیت رسیدگی به صورت‌های مالی سال‌های قبل برخوردار شود.

همچنین بارها مسؤولان دولت قول دادند دارا سوم مرکب از باقیمانده سهام بانک‌های ملت، تجارت و صادرات را به زودی ارائه کند، اما هیچ کدام از این وعده‌ها هنوز محقق نشده‌اند.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو