کانال تلگرام ایران جیب
بلو بانکبلو بانکتمامی وجوه حاصل از فروش وسپهر در بازار سرمایه می ماند


کدخبر:۷۵۸۲۳جمعه، ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱:۴۲۴۷۶۳ بازدید

مدیر عامل بانک صادرات ایران با اشاره به عرضه اولیه سهام گروه مالی سپهر در هفته آینده گفت: تمامی وجوه حاصل از فروش وسپهر در بازار سرمایه می ماند.
تمامی وجوه حاصل از فروش وسپهر در بازار سرمایه می ماند

دوشنبه هفته آینده، سهام  شرکت سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات در نماد " وسپهر ۱"  عرضه اولیه خواهد شد. در این خصوص، حجت اله صیدی، مدیر عامل بانک صادرات ایران به عنوان سهامدار عمده این شرکت درباره برنامه های بانک صادرات ایران برای حمایت از سهام گروه مالی سپهر گفت: گروه مالی سپهر،  از مهمترین دارایی های بانک صادرات ایران است  و خود دارایی های با ارزشی دارد که شخصا معتقدم بخشی از ظرفیت های این شرکت به دلیل پروژه های در حال تکمیل آن  هنوز شناخته نشده و با تکمیل این پروژه ها، ارزش افزوده بسیار خوبی خواهد داشت‌. 

گروه مالی سپهر صادرات،  سهام های بورسی و غیربورسی با ارزشی دارد و از آنجایی که سهام یک شرکت باید منعکس کننده ارزش واقعی دارایی های آن شرکت باشد، قطعا از سهام  گروه مالی سپهر ،حمایت جدی و بازارگردانی حرفه ای خواهیم کرد تا قیمت سهام در بازار تفاوت چندانی  با ارزش ذاتی‌اش  نداشته و کمتر از آن نباشد.

مدیر عامل بانک صادرات ایران همچنین در پاسخ به این سوال که برنامه های آتی گروه مالی سپهر  چیست، گفت: مسئولان گروه مالی، برنامه های آتی را اعلام کرده اند. آنچه ما از گروه مالی انتظار داریم، شناسایی ارزش واقعی دارایی ها و توسعه عملیات گروه  است.  اطمینان داریم که گروه مالی سپهر همچون گذشته،نقشی فعال در بازار سرمایه خواهد داشت و به مرور، ظرفیت ها و توانمندی هایش را به بازار اعلام می کند.

حجت اله صیدی همچنین در پاسخ به این سوال که با پول حاصل از عرضه اولیه سهام گروه مالی سپهر چه خواهید کرد، افزود:  این پول صد در صد صرف ثبات بازار، حمایت از سهام های بنیادی و باارزش و بازارگردانی سهام گروه مالی سپهر خواهد شد،  زیرا بانک صادرات ایران معتقد است که نظام بانکی از طریق تعامل با بازار سرمایه موفق تر عمل می‌کند. به عبارتی،  دو بال بازارهای مالی، یعنی بازار پول و بازار سرمایه باید با یکدیگر تعامل داشته باشند تا اقتصاد شکوفا شود. پس مانند گذشته ، همکاری بسیار نزدیکی با بازار سرمایه خواهیم داشت و وجوه حاصل از فروش سهام را  فقط و فقط صرف توسعه بازار سرمایه و حمایت از خود سهام کرده و یک ریال آن را از بازار خارج نخواهیم کرد.

مدیر عامل بانک صادرات ایران همچنین در پاسخ به این سوال که آیا توسعه گروه مالی سپهر صادرات با سیاست دولت و واحدهای نظارتی  مبنی بر خروج بانکها از بانکداری مغایرت ندارد،تصریح کرد: بنگاهداری به معنای داشتن شرکت تولیدی یا خدماتی است، در حالی که گروه مالی برای هر بانکی در درون زنجیره عملیات مالی آن بانک تعریف می شود و مثل صرافی، کارگزاری، بیمه و تامین سرمایه از اجزای مهم این زنجیره ارزش است.

حجت اله صیدی با اشاره به این مطلب که بانک ها در جریان اخذ سپرده و تسهیلات دهی، گاهی چاره ای جز تملک سهام های وثیقه و شرکت های دایر ندارند، افزود: هر شرکت یا سهامی که طی این فرایند تملیک می شود،  باید به گروه های مالی داده شود و لذا   این که روزی فرا رسد که بانکها هیچ سهامی نداشته باشند،  در عالم واقع امکانپذیر نیست؛ مگر آن که بانک ها از وصول مطالباتشان منع شوند که این هم نشدنی و  خود  دلیلی بر ضرورت  تملکات بانک ها از طریق گروه های مالی است.

حجت اله صیدی در پاسخ به این پرسش که فکر می کنید سهام گروه مالی سپهر صادرات" وسپهر" در عرضه اولیه چه قیمتی بخورد، گفت: ما به نظرات کارشناسی کارشناسان و مدیران محترم فرابورس، بازار سرمایه و فعالان بورس احترام می گذاریم . بنده فکر می کنم قیمت تعیین شده، قیمتی است که می توانست بر اساس کارشناسی و متناسب با ارزش خالص دارایی ها قیمت گذاری شود. بنابراین اجازه بدهیم که قیمت های بعدی را خود بازار، مکانیسم عرضه و تقاضا و همین طور
 اطلاعاتی که گروه مالی سپهر بر اثر گذشت زمان و  فعلیت بخشیدن به ظرفیت هایش به بازار می دهد،  منتشر کند و  در قیمت سهام  اثر بگذارد.قاصدک 24قاصدک 24
اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها