کانال تلگرام ایران جیب

اسرائیل «برای پایش فعالیت‌های ایران» ماهواره جاسوسی به فضا فرستاد

کدخبر:۷۳۴۳۲دوشنبه، ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴:۲۶۱۱۵۵ بازدید

اسرائیل اعلام کرد یک ماهواره جاسوسی به نام «افق 16» را از پایگاهی در مرکز کشور با موفقیت به فضا پرتاب کرده است.

به گزارش یورونیوز، اسرائیل اعلام کرد یک ماهواره جاسوسی به نام «افق 16» را از پایگاهی در مرکز کشور با موفقیت به فضا پرتاب کرده است.

وزارت دفاع اسرائیل در بیانیه‌ای که روز دوشنبه ۶ ژوئیه منتشر شد، اعلام کرد: «وزارت دفاع و صنایع هوافضای اسرائیل ماهواره شناسایی افق ۱۶ را در ساعت ۴ بامداد به وقت محلی با موفقیت پرتاب کردند.»

رسانه‌های اسرائیل با اعلام این خبر نوشتند که هدف از پرتاب این ماهواره پایش بیشتر فعالیت‌های ایران است.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

در بیانیه وزارت دفاع اسرائیل آمده است افق ۱۶ که با موشک موسوم به شاویت به فضا پرتاب شده، ماهواره‌ای با «قابلیت‌های پیشرفته الکترو اپتیک» است. در این بیانیه همچنین گفته شده که ابتدا قرار است سلسله آزمایشاتی روی ماهواره اسرائیلی انجام شود تا «میزان کارآیی» آن مشخص گردد.

در بیانیه دولتی اسرائیل که به امضای بنی گانتس، وزیر دفاع رسیده، پرتاب موفق ماهواره افق ۱۶ در شب دستاورد مهمی برای صنایع دفاعی اسرائیل به طور کلی و برای صنایع هوافضای این کشور به طور خاص قلمداد شده است. در این بیانیه آمده است: «برتری در فناوری و آموزش برای امنیت اسرائیل امری بنیادین است [...] ما همچنان ظرفیت‌های اسرائیل را در همه‌جا و در همه جبهه‌ها حفظ و تقویت می‌کنیم.»

تا کنون هیچ گونه جزئیات رسمی درباره هدف و مأموریت ماهواره اسرائیلی منتشر نشده، اما رادیو دولتی اسرائیل گفت این ماهواره به منظور پایش فعالیت‌های هسته‌ای ایران به فضا پرتاب شده است.

کارگزاری فارابیاخبار مرتبط

ایسام

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
کارگزاری فارابی