کانال تلگرام ایران جیب
بلو بانکبلو بانکبرایان هوک، ایران را به حمله نظامی تهدید کرد


کدخبر:۷۳۲۳۷چهارشنبه، ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۱:۲۹۲۴۰۹ بازدید

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران از تمایل مقامات کاخ سفید برای اقدام نظامی علیه ایران با هدف ممانعت از دستیابی تهران به تسلیحات هسته‌ای خبر داد.

مهر: به نقل از تایمز آو ایزرئیل، «برایان هوک» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در مصاحبه‌ای با کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی گفت که «گزینه نظامی [علیه برنامه هسته‌ای ایران]همچنان روی میز است».

وی با تأکید بر اینکه کاخ سفید تمایل دارد جهت جلوگیری از دستیابی تهران به سلاح هسته‌ای دست به اقدام نظامی زند، مدعی شد: «ما روشن کرده ایم ایران هرگز به سلاح هسته‌ای دست نمی‌یابد.. مردم اسرائیل و مردم آمریکا و جامعه بین المللی باید بدانند که رئیس جمهور ترامپ هرگز به آن‌ها [ایران]اجازه نخواهد داد که به تسلیحات هسته‌ای دسترسی پیدا کنند».

هوک همچنین در گفتگو با کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد که آمریکا ترجیح می‌دهد تحریم تسلیحاتی را همراه با سایر تحریم‌ها تمدید کند.

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران ابراز امیدواری کرد که چین و روسیه از تمدید تحریم تسلیحاتی ایران حمایت کنند؛ زیرا به زعم وی، این دو قدرت بزرگ نیز خواهان صلح و ثبات در خاورمیانه هستند.

هوک با اشاره به اینکه روابط میان اسرائیل و کشور‌های عربی به دلیل بیم مشترک از تهدید‌های ایران مستحکم‌تر شده است، کوشید تا تأثیر مخرب طرح الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری بر این روابط را کم اهمیت جلوه دهد.

گفتنی است که برایان هوک در جریان سفرش به خاورمیانه و دیدار با مقامات کشور‌های متحد آمریکا در منطقه، درصدد جلب حمایت آن‌ها از تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران است.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز در دیدار با برایان هوک، دولت آمریکا را به وضع مجدد و فوری تحریم‌ها علیه ایران ترغیب کرد.

گفتنی است اگر شورای امنیت سازمان ملل از تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران بازماند، آمریکا طیف وسیعی از تحریم‌ها را به بهانه نقض توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ از سوی ایران برقرار خواهد کرد.قاصدک 24قاصدک 24
اخبار مرتبط

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها