کانال تلگرام ایران جیب

زمزمه‌های کناره‌گیری ترامپ از انتخابات

کدخبر:۷۳۲۰۸سه شنبه، ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶:۰۴۲۲۸۰ بازدید

این نخستین بار است که شبکه خبری محبوب ترامپ با اشاره به کاهش شدید آرای ترامپ در مقایسه با بایدن به نقل از منابعی در داخل حزب جمهوریخواه از احتمال کناره گیری ترامپ از انتخابات آتی خبر می دهد.

این نخستین بار است که شبکه خبری محبوب ترامپ با اشاره به کاهش شدید آرای ترامپ در مقایسه با بایدن به نقل از منابعی در داخل حزب جمهوریخواه از احتمال کناره گیری ترامپ از انتخابات آتی خبر می دهد.

با نزدیک تر شدن به موعد انتخابات ریاست جمهوری آبان ماه امسال و افزایش فاصله آرا بین ترامپ و رقیب اصلی دموکرات او، زمزمه‌هایی در حزب جمهوریخواه مبنی بر احتمال کناره گیری ترامپ از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آتی به گوش می‌رسد.

به گزارش عصرایران، این زمزمه‌ها نخستین بار نه از جانب رسانه‌های مغضوب و منتقد ترامپ همچون نیویورک تایمز، سی‌ان‌ان و یا واشنگتن پست و.. بلکه از سوی شبکه تلویزیونی محبوب ترامپ یعنی "فاکس نیوز" به گوش می رسد.

منابعی در داخل حزب جمهوریخواه به این شبکه خبری محافظه کار آمریکا گفته‌اند اگر ریزش آرای ترامپ در نظرسنجی‌ها به روند افزایشی فعلی ادامه دهد، شاید ترامپ چاره‌ای جز انصراف از انتخابات آتی نداشته باشد.

با وجودی که با توجه به شخصیت ترامپ چنین فرضی بسیار بعید به نظر می‌رسد اما افزایش فاصله ترامپ و جو بایدن در روزها و هفته‌های آتی می‌تواند اختلافات داخلی درون حزب جمهوریخواه برای ایستادن پشت سر یک رییس جمهوری به احتمال زیاد بازنده با موقعیت متزلزل را بیشتر کند و شکافی جدی درون حزب جمهوریخواه ایجاد کند.

ترامپ اما در توییت‌هایش با اعتماد بنفسی زیاد، جمهوریخواهان را متحد پشت سر خود تصویر می‌کند و اخیرا (دیروز) در توییتی نوشته؛ 95 درصد از جمهوریخواهان به طور مطلق از او حمایت می‌کنند و تنها به گفته او 5 درصد از احمق‌های این حزب ممکن است در حمایت از او تردید داشته باشند.

اشاره به این 5 درصد نیز خود در نوع خود اقدامی بی‌سابقه از سوی ترامپ است؛ همان طور که مصاحبه هفته گذشته او با شبکه خبری فاکس نیوز و اذعان تلویحی به احتمال باخت از جو بایدن در انتخابات آتی و نیز در آخرین نمونه گزارش اختصاصی شبکه خبری فاکس نیوز به عنوان شبکه محبوب و مورد علاقه ترامپ، از احتمال انصراف ترامپ از رقابت در انتخاباتی آتی با توجه به نتایج بد نظرسنجی‌ها و فاصله گرفتن زیاد آرای او از رقیب اصلی دموکرات (بایدن) در نوع خود بی‌سابقه است.

وب سایت شبکه خبری فاکس نیوز در گزارشی نوشته:" نتایج ضعیف ترامپ در نظرسنجی‌های مختلف اخیر در برابر جو بایدن برخی فعالان حزب جمهوریخواه را درباره نتایج انتخابات نوامبر (آبان) امسال و احتمال ضعیف انتخاب دوباره ترامپ به منصب ریاست جمهوری، دست پاچه و نگران کرده و حتی برخی از آنها اذعان دارند که ترامپ ممکن است تا انتخابات آتی از عرصه رقابت کنار بکشد."

کارگزاری فارابیاخبار مرتبط

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
کارگزاری فارابی