کانال تلگرام ایران جیب

محاکمه مرد فریبکار که طلاهای دختر بیمار را ربود

کدخبر:۷۲۳۸۵سه شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۸:۱۶۵۱۹ بازدید

مرد جوان که متهم است با فریب یک دختر بیمار روانی طلاهای او را ربوده، صبح دیروز در شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران منکر سرقت طلاها شد.

مرد جوان که متهم است با فریب یک دختر بیمار روانی طلاهای او را ربوده، صبح دیروز در شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران منکر سرقت طلاها شد.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، رسیدگی به این پرونده از سال 97 با شکایت مردی به پلیس مبنی بر ناپدید شدن دخترش و سرقت طلاهای او آغاز شد.

  وی در توضیح ادعایش عنوان کرد: پریسا دخترم به بیماری اختلال دوقطبی مبتلا شده بود و به همین خاطر چندباری او را در بیمارستان روانی بستری کرده بودیم تا اینکه روز گذشته وقتی از سر کار به خانه برگشتم، دیدم او در خانه نیست و طلاها و پول‌های نقد هم به سرقت رفته است؛ به هرجایی که فکر می کردیم سر زدیم و تماس گرفتیم اما از او خبری نبود و حالا نگران حالش هستیم.
پس از ثبت شکایت، مأموران تحقیقات شان را برای یافتن پریسا آغاز کردند تا اینکه در بررسی آخرین مکالمات تلفن همراهش پی بردند که او با مرد جوانی به نام پیمان در ارتباط بوده است. در ادامه مأموران موفق شدند پریسا را پیدا  کنند. این دختر جوان وقتی در برابر مأموران پلیس قرار گرفت مدام اظهارات ضد و نقیضی را مطرح کرد تا اینکه با اصرار خانواده اش او به بیمارستان روانی منتقل شد.
تا اینکه چند روز بعد مسئولان بیمارستان به خانواده پریسا خبر دادند که او از بیمارستان فرار کرده است و به این ترتیب تحقیقات وارد مرحله تازه‌ای شد و پلیس که احتمال می داد  پیمان در ماجرای فرار پریسا از بیمارستان نقش داشته باشد موفق شد نشانی خانه مادر متهم در یکی از شهرستان‌ها را شناسایی کند. مادر پیمان به مأموران گفت: چند روز قبل پسرم پیمان با دختر جوانی به خانه‌ام آمدند و 3 روز پیش من ماندند تا اینکه به صورت اتفاقی از پنجره اتاق دیدم که پسرم با پریسا در حال پنهان کردن کیسه ای حاوی طلا و پول در باغچه خانه هستند که وقتی علت ماجرا را از پیمان پرسیدم جواب درستی به من نداد.
پس از اظهارات این زن، مأموران پیمان و پریسا را دستگیر و به تهران منتقل کردند. پیمان که متهم به آدم ربایی و سرقت بود از همان ابتدا اتهاماتش را انکار کرد و گفت: پریسا از بیمارستان با من تماس گرفت و خواست تا به دنبالش بروم. من هم چون دلم برایش سوخت به دنبالش رفتم و پس از آن هم چند روزی باهم به شمال کشور رفتیم تا قدری آرام شود و بعد از آن هم او را به خانه مادرم بردم تا اینکه مأموران دستگیرمان کردند.
پریسا هم در توضیحاتش گفت: من با پیمان در اینستاگرام آشنا شدم و او وقتی فهمید که به لحاظ روانی بیمار هستم تلاش کرد اعتمادم را جلب کند و در ادامه هم با فریب من، طلاها و پول‌های نقدی که در خانه داشتیم را سرقت کرد اما حالا که گرفتار شده منکر همه ماجرا شده است.
بعد از توضیحات این پسر و دختر جوان، پیمان به اتهام آدم‌ربایی و سرقت روانه زندان شد و پرونده بنا به نظر پزشک معالج پریسا که وی مبتلا به بیماری اختلال دوقطبی است به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و صبح دیروز جلسه دوم دادگاه آنها برگزار شد.
در ابتدای جلسه و پس از قرائت کیفرخواست متهم پرونده با تکرار ادعاهای قبلی اش گفت: من هیچ سرقتی انجام نداده ام و پریسا را هم ندزدیدم همه این اتفاق‌ها با برنامه‌ریزی‌های او صورت گرفته و خودش هم با من همراه شد. حتی خود او به من گفت که از بیمارستان فرار کرده و من به دنبالش بروم. به واقع من برای طلا و پول به دنبال او نرفتم من رفتم تا از او مراقبت کنم.در ادامه نظریه پزشکی قانونی قرائت شد که در آن عنوان شده بود  پریسا بیمار روانی است و باید تحت مراقبت باشد.
در ادامه این جلسه و براساس مستندات و نظریه پزشکی قانونی قضات برای صدور حکم وارد شور شدند.

 

کارگزاری فارابیاخبار مرتبط

ایسام

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
کارگزاری فارابی