کانال تلگرام ایران جیب
گیوه زنجان

سد کلان ملایر سرریز کرد

کدخبر:۶۹۶۳۰چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷:۰۶۱۵۶۶ بازدید

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان، از سرریز شدن سد کلان ملایر خبر داد و گفت: ذخیره سد کلان ملایر به بیش از ۴۶ میلیون مترمکعب رسیده است.

منصور ستوده مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان با بیان اینکه طی بارندگی دو روز گذشته در شهرستان همدان ۹۶ میلی‌متر بارش باران و برف ثبت شد، اظهار کرد: از ابتدای سال آبی جاری تاکنون ۲۸۳ میلی‌متر بارندگی در سطح استان همدان داشته‌ایم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد کاهش و نسبت به میانگین بلندمدت ۴۸ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه سد اکباتان نیز از ذخیره مناسبی برخوردار است، گفت: این سد نزدیک به ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار مترمکعب ذخیره آب دارد که به میزان ۵۰ درصد پر شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان افزود: هم اکنون ورودی آب به سد اکباتان برابر با ۱۵ متر مکعب درثانیه است.

ستوده با اعلام اینکه سد کلان ملایر سرریز کرد، گفت: در حال حاضر ذخیره سد کلان ملایر به ۴۶ میلیون و ۸۰۰ هزار مترمکعب رسیده و ورودی آب به این سد برابر با ۸۷ هزار لیتر در ثانیه است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان افزود: هم اکنون سر ریز سد کلان ملایر به میزان ۲۰ هزار لیتر در ثانیه بوده و خروجی سد از دریچه تحتانی ۱۰ هزار لیتر در ثانیه است.

وی با بیان اینکه در شهرستان ملایر طی دو روز گذشته ۱۰۷ میلی‌متر بارندگی به ثبت رسیده است، تاکید کرد: با توجه به بارندگی‌های اخیر، مردم از تردد، توقف و اسکان در حاشیه رودخانه و مسیل‌ها، سدها، تاسیسات آبی، تغذیه‌های مصنوعی و بند‌های ذخیره آب بپرهیزند.

علی بابااخبار مرتبط

ایسام

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها