کانال تلگرام ایران جیب

ترامپ در واکنش به محدودیت اختیارات برای جنگ با ایران: سیگنال اشتباه نفرستید

کدخبر:۶۹۲۹۰پنجشنبه، ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰:۱۲۲۷۸۶ بازدید

مجلس سنای آمریکا به‌زودی طرح محدود کردن اختیارات دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور برای جنگ احتمالی با ایران را بررسی می‌کند.

مجلس سنای آمریکا به‌زودی طرح محدود کردن اختیارات دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور برای جنگ احتمالی با ایران را بررسی می‌کند.

این قطعنامه پیش از این در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شده و برای تبدیل شدن به قانون به رای سنا نیاز دارد هر چند احتمالا دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آنرا وتو می‌کند.

این قطعنامه با ابتکار تیم کین، سناتور دموکرات ایالت ویرجینیا آماده شده است و از رئیس جمهوری ایالات متحده می خواهد که قبل از هر گونه اقدام نظامی علیه ایران از کنگره مجوز بگیرند.

سناتور تیم کین روز چهارشنبه با اعلام اینکه هشت سناتور جمهوریخواه در حمایت از این قطعنامه به دموکرات‌ها پیوسته‌اند، تاکید کرده بود که این قطعنامه از حمایت ۵۱ عضو سنا برخوردار است. قطعنامه‌ای که قرار است روز پنجشنبه در سنا به رای گذاشته شود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در واکنش به رای گیری قریب‌ الوقوع سنا درباره این قطعنامه، با انتشار توئیتی از سنای آمریکا خواست که به این قطعنامه رای ندهد.

کارگزاری فارابیاخبار مرتبط

ایسام
بیمیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
کارگزاری فارابی