کانال تلگرام ایران جیب

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا لایحه استیضاح ترامپ را هفته آینده به سنا می‌دهد

کدخبر:۶۸۱۳۱شنبه، ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۶:۵۵۳۶۸ بازدید

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد پرونده استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را هفته آینده به مجلس سنا می‌دهد.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد پرونده استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را هفته آینده به مجلس سنا می‌دهد.

نانسی پلوسی روز جمعه ۱۰ ژانویه (۲۰ دی) در نامه‌ای به اعضای دموکرات مجلس نمایندگان نوشت: «از جرالد نادلر، رئیس کمیسیون قضایی مجلس قضایی خواسته‌ام آماده باشد هفته آینده قطعنامه مربوط به تعیین مسئولان و تحویل بندهای استیضاح به مجلس سنا را به صحن بیاورد.»

مجلس نمایندگان آمریکا روز ۲۸ آذر ماه، هر دو بند قطعنامه استیضاح دونالد ترامپ را به تصویب رساند. دموکرات‌های آمریکا ترامپ را به «سوء استفاده از قدرت» در ماجرای تماس‌های تلفنی او با رئیس جمهوری آمریکا متهم کرده‌اند. آنها می‌گویند دونالد ترامپ از ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین خواسته است تا درباره احتمال فساد مالی فرزند رقیب سیاسی‌اش جو بایدن در اوکراین تحقیق کند.

بند دوم قطعنامه استیضاح که پیش از این در کمیسیون قضایی مجلس نمایندگان به تصویب رسید، در مورد اتهام ترامپ مبنی بر «مانع‌تراشی در تحقیقات کنگره» است.

مطابق قانون آمریکا برای آن که استیضاح و برکناری رئیس جمهوری تأیید شود، باید دو سوم اعضا مجلس سنا به مصوبه مجلس نمایندگان رأی مثبت بدهند؛ امری که در مورد استیضاح ترامپ، با توجه به ترکیب مجلس سنا که اکثریت آن را جمهوریخواهان تشکیل می‌دهند، تقریبا بعید به نظر می‌رسد.

کارگزاری فارابیاخبار مرتبط

ایسام
بیمیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
کارگزاری فارابی