کانال تلگرام ایران جیب
گیوه زنجان

بررسی بازار آهن‌الات بعد از اتمام تعطیلات

کدخبر:۶۶۰۷۹شنبه، ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۸:۲۳۱۱۲۶ بازدید

بازار آهن در هفته های اخیر روند پر فراز و نشیبی را طی نمود به طوری که بهای بسیاری از محصولات فولادی بعد از ماه ها ثبات با افزایش ...
بررسی بازار آهن‌الات بعد از اتمام تعطیلات

آهن‌پرایس- بازار آهن در هفته های اخیر روند پر فراز و نشیبی را طی نمود به طوری که بهای بسیاری از محصولات فولادی بعد از ماه ها ثبات با افزایش قیمت های پی در پی تمام فعالان بازار را غافل گیر نمود. حتی در اواخر هفته گذشته نیز برخی محصولات هم چون نبشی و ناودانی که هنوز وارد فضای افزایش قیمت نشده بودند به یکباره با افزایش های ۵۰ تا ۱۰۰ تومانی به ازای هر کیلو محصول خودنمایی کرده تا از جریان شکل گرفته در بازار عقب نمانند.

روز پنجشنبه با وجود قرار گیری میان دو تعطیلی نیز فضای نفس کشیدن به بازار آهن را نداده و با اعمال افزایش قیمت ۱۰ الی ۲۰ تومانی در تعداد کمی از مبادی فروش حوزه میلگرد بسیاری از متقاضیان خود را به تعجب واداشت. البته به گزارش آهن پرایس، مدتی است بازار داخلی فولاد متاثر از برخی جریانات حمایتی ویژه از زنجیره تامین فولاد کشور؛ بدون توجه به تقاضای واقعی بازار، مصمم به موضع گیری افزایشی است و این هدف با کاهش عرضه های بورسی و کنترل و مهندسی عرضه های بازار داخلی و همچین برخی توافقات صنفی در حال انجام است.

علیرغم پیاده سازی سناریوی این خواسته و با وجود محدود نمودن حجم عرضه های شمش فولادی در بورس کالا و در بازار داخلی؛ به سبب تقاضای واقعی ضعیف محصول نهایی در بازار داخلی؛ شاهد هستیم که نشانه های این استقبال ضعیف مصرف کننده واقعی از محصول نهایی و متعاقب آن اشباع در سمت تقاضای شمش در حوزه نورد؛ در ابتدای مسیر زنجیره تامین و تولید فولاد داخلی با بروز تقاضای ضعیف شمش فولادی در بورس کالا به عنوان ماده اولیه تولید محصول نهایی؛ این روزها بیش از پیش خودنمایی میکند. و جالب اینکه حوزه نورد نسبت به کاهش حجم عرضه های شمش در بورس کالا اعتراض دارد در حالیکه شواهد نشان دهنده این موضوع است همین مقدار عرضه شمش را هم نمی تواند جذب کند.

کارگزاری فارابیاخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
ایسام

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها