کانال تلگرام ایران جیب
گیوه زنجان

ریزش سنگین شاخص‌ بورس امروز دوشنبه

کدخبر:۶۵۳۸۴دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷:۴۴۷۳۹۱ بازدید

معاملات تالار شیشه ای روز جاری با ریزش شدید بیش از 6300 واحدی شاخص کل بورس و رسیدن این متغیر به 319 هزار و 871 واحد به پایان رسید.

معاملات تالار شیشه ای روز جاری با ریزش شدید بیش از 6300 واحدی شاخص کل بورس و رسیدن این متغیر به 319 هزار و 871 واحد به پایان رسید.

جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با افت سنگین حداقل ۲.۵ درصد مواجه شدند.

افت دسته جمعی شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص های بورس با ریزش دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۶۳۱۹) واحد ریزش معادل (۱.۹۴) درصد به ۳۱۹ هزار ۸۷۱ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی»  با (۱۶۹۸) واحد افت معادل (۱.۹۴) درصد به ۸۵ هزار ۹۷۶ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۲۸۵۴) واحد رشد معادل (۳.۰۸) درصد به ۸۹ هزار و ۷۴۸ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۱۹۱۰) واحد افزایش، معادل (۳.۰۸) درصد به ۶۰ هزار و ۶۵ واحد، شاخص آزاد شناور با (۸۳۶۰) واحد کاهش، معادل (۳.۲۳) درصد به ۳۶۶ هزار و ۹۲ واحد، شاخص بازار اول با (۴۴۰۰) واحد افت معادل (۱.۸۷) درصد به ۲۳۱ هزار ۳۰۹ واحد و شاخص بازار دوم با (۱۳۷۰۷) واحد کاهش معادل (۲.۰۵) درصد به ۶۵۵ هزار و ۷۰۹ واحد رسید.

 نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۶ نماد « رمپنا با (۳۱۹) واحد، اخابر با (۲۷۳) واحد، ومعادن با (۲۱۱) واحد، کچاد با (۱۸۲) واحد، فخاس با (۱۷۵) واحد و شترات با (۱۵۹) واحد» افت، بیشترین تاثیر منفی را در کاهش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

افت شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «وسایل ارتباطی با (۳۲۷۷) واحد ریزش معادل (۴.۴۴) درصد به ۷۰ هزار و ۶۱۹ واحد، کاشی و سرامیک با (۱۱۶) واحد افت معادل (۴.۵۱) درصد به ۲ هزار و ۴۵۸ واحد، محصولات چوبی (۱۷۷۷۷) واحد کاهش معادل (۴.۷۲) درصد به ۳۵۹ هزار و ۲۳۸ واحد، زراعت (۳۷۳۳) واحد افت معادل (۴.۷۲) درصد به ۷۵ هزار و ۲۹۱ واحد، محصولات فلزی با با (۳۴۹۸) واحد ریزش، معادل (۴.۸۴) درصد به ۷۳ هزار و ۹۴۱ واحد، سایر معادن (۳۷۹۸) واحد کاهش معادل (۴.۹۲) درصد به ۲ هزار و ۳۲۸ واحد، وسایل ارتباطی با با (۷۰۷) واحد افت معادل (۵) درصد به ۱۳ هزار و ۴۴۱ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت‌ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند:  قیمت سهام نمادهای «شپنا، غدشت، ختراک، غنوش، حپترو، رتکو و غپاک»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «کهمدا، دکیمی، قثابت، لپارس، ساراب، داسوه و حتوکا» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان سومین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، در ۳۰۷ هزار و ۷۶۴ نوبت معاملاتی، ۲ میلیارد و ۷۴۲ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۱ هزار و ۷۰۵ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

کارگزاری فارابیاخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
ایسام

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها