کانال تلگرام ایران جیب
گیوه زنجان

جزئیات نرخ مصوب نان با آرد یارانه‌ای و آزادپز در تهران

کدخبر:۶۵۲۱۵سه شنبه، ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۴:۴۷۴۷۱۵ بازدید

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با بیان این‌که امسال 9463 مورد شکایت ازخودروسازان به‌ثبت رسیده است، به اعلام قیمت انواع نان ...

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با بیان این‌که امسال 9463 مورد شکایت ازخودروسازان به‌ثبت رسیده است، به اعلام قیمت انواع نان با آراد یارانه‌ای و آزادپز پرداخت.

یدالله صادقی امروز در نشستی خبری با بیان اینکه "تاکنون 166 میلیارد تومان بانک‌ها به صنعت‌گران تسهیلات پرداخت کرده‌اند که امسال در سال رونق تولید نیازمند همکاری بیشتر بانک‌ها در این عرصه هستیم"، اظهار داشت: سال گذشته سه هزار و 800 میلیارد تومان بانک‌ها تسهیلات پرداخت کردند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به فعالیت ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استانداری تهران گفت: این ستاد با ریاست استاندار مشکلات واحدهای تولیدی را شناسایی کرده و به‌دنبال رفع موانع موجود است. امسال این ستاد 95 جلسه با یک‌هزار و 917 مصوبه برگزار کرده و 50 درصد پرونده‌ها مربوط به تأمین مالی، 20 درصد پرونده‌ها مربوط به امور مالیاتی، 20 درصد پرونده‌ها مربوط به تأمین اجتماعی و 10 درصد پرونده‌ها مربوط به مسائل مختلف از جمله آب و برق و سایر موارد بوده است.

صادقی با اشاره به این که دولت از سال گذشته سفارش و واردات کالاهای داخلی را به سازمان صنعت، معدن و تجارت واگذار کرده است گفت: سفارش 71 هزار مواد اولیه صنایع به‌ثبت رسیده که 96 درصد از آن مورد بررسی قرار گرفته و حدود 2 هزار پرونده در حال بررسی است.

وی با اشاره به این که امسال 24 واحد معدنی صادر شده است، تصریح کرد: این آمار در مدت مشابه سال گذشته 7 مورد بود که نشانگر رشد در این زمینه است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با بیان این که در استان تهران 400 هزار واحد صنفی وجود دارد گفت: 88 هزار واحد در زمینه تولید و 320 هزار واحد در زمینه خدمات فنی و توزیع فعال هستند.

وی با اشاره به این که امسال 308 هزار مورد بازرسی از واحدها صورت گرفته است ابراز داشت: واحدهای متخلف به‌ارزش 246 میلیارد تومان به تعزیرات حکومتی معرفی شده‌اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران اضافه کرد: امسال بازرسی‌های نظارت بر عرضه کالاها، 33 هزار و 330 مورد بوده که نسبت به مدت مشابه که 26 هزار و 96 مورد بوده افزایش را نشان می‌دهد.

وی افزود: همچنین 699 برگه گزارش کشفیات قاچاق ارائه شده است که ارزش آن 13 میلیارد تومان بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 درصد رشد را نشان می‌دهد ضمن این که بیشترین کشفیات قاچاق در زمینه پوشاک، لوازم خانگی، کود و تجهیزات پزشکی بوده است.

صادقی با بیان این که امسال 9 هزار و 463 مورد شکایت ازخودروسازان به‌ثبت رسیده است گفت: بیشترین شکایت‌ها به 2 خودروساز بزرگ بوده است که عمده شکایت‌ها در خصوص افزایش قیمت با یک‌هزار و 636 مورد شکایت، تأخیر در تحویل با چهار هزار و 947 مورد شکایت و ضعف در کیفیت با یک‌هزار و 320 مورد شکایت بوده است.

نرخ مصوب نان با آراد یارانه‌ای و آزادپز

وی با بیان اینکه قیمت نان با آراد یارانه‌ای و آزادپز در استان تهران اعلام شد اظهار داشت: در بخش یارانه‌ای قیمت نان در شهر تهران بربری با 560 گرم وزن چانه هزار تومان، سنگک با 560 گرم وزن چانه یک‌هزار و 200 تومان، تافتون 230 گرم وزن چانه 550 تومان و لواش با 150گرم وزن چانه 300 تومان اعلام شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران افزود: در بخش نانوایی‌های آزادپز شهر تهران قیمت نان بربری با 580 گرم وزن چانه هزار و 500 تومان، سنگک با 650 گرم وزن چانه یک‌هزار و 800 تومان، تافتون 280 گرم وزن چانه 850 تومان و لواش با 170گرم وزن چانه 450 تومان است.

وی با اشاره به قیمت اعلام‌شده در شهرستان‌های استان تهران بیان داشت: بخش یارانه‌ای قیمت نان در شهرستان‌های تهران بربری با 540 گرم وزن چانه هزار تومان، سنگک با 650 گرم وزن چانه یک‌هزار و 100 تومان، تافتون 230 گرم وزن چانه 500 تومان و لواش با 150گرم وزن چانه 300 تومان است.

صادقی اضافه کرد: در بخش آزادپز قیمت نان در شهرستان‌های این استان بربری با 580 گرم وزن چانه هزار و 300 تومان، سنگک با 650 گرم وزن چانه یک‌هزار و 600 تومان، تافتون 230 گرم وزن چانه 800 تومان و لواش با 170 گرم وزن چانه 400 تومان اعلام شده است.

به‌گفته وی، اضافه کردن کنجد و سبزی‌ها به نان در شهر تهران 500 تومان و در شهرستان‌های این استان بستگی به توافق سفارش‌دهنده و نانواست. در حال حاضر هشت هزار و 500 نانوایی در استان تهران وجود دارد و فعال است.

وی از نظارت بر کیفیت و قیمت نان در نانوایی‌ها خبر داد و گفت: نظارت از اول هفته آغاز شده است و تمام نانوایی‌ها مورد نظارت قرار می‌گیرند.

صادقی بیان داشت: در ٦ ماه امسال سه هزار و ٢١١ مورد برگ تخلف برای نانوایی‌ها صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ٢هزار و 806 مورد بوده است افزایش تخلف را نشان می‌دهد که در صورت تکرار تخلف برای چهارمین بار نانوایی پلمب می‌شود.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از مردم خواست در صورت مشاهده تخلف در نانوایی‌ها گزارش را از طریق شماره تماس ١٢٤ اعلام کنند.

کارگزاری فارابیاخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
ایسام

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها