کانال تلگرام ایران جیب

درگیری لفظی پزشکیان با نماینده قائم‌شهر در مجلس

کدخبر:۶۵۲۰۲سه شنبه، ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲:۴۵۱۲۵۳ بازدید

در جریان بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده بین پزشکیان و ادیانی درگیری لفظی پیش آمد و این نماینده در اعتراض ضمن خودداری از سخنرانی از صحن مجلس خارج شد.

در جریان بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده بین پزشکیان و ادیانی درگیری لفظی پیش آمد و این نماینده در اعتراض ضمن خودداری از سخنرانی از صحن مجلس خارج شد.

به گزارش ایلنا، امروز در صحن علنی مجلس بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده در دستور کار نمایندگان قرار گرفت.

در جریان بررسی این لایحه، علی ادیانی در بیان تذکر و اخطاری بیان کرد: باید سر و صدا کرد تا بتوان تذکر یا اخطاری داد و این شاید به دلیل تعداد زیاد متقاضیان است و شاید هم علت دیگری دارد.

این نماینده مجلس با استناد به اصل ۱۱۰ قانون اساسی گفت: تغییراتی که در مجلس بر لایحه دولت اعمال می‌کنیم نباید با روح آن لایحه که از سوی دولت به مجلس آمده متفاوت باشد چراکه این امر خلاف اصل ۱۱۰ قانون اساسی و خلاف سیاست‌های کلی قانونگذاری ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری است.

وی با اشاره به اصل ۱۲۷ آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: طرح‌ها و لوایح قانونی باید دارای موضوع و عنوان مشخص باشد.

در این هنگام مسعود پزشکیان که ریاست جلسه را برعهده داشت خطاب به ادیانی گفت: تذکر شما وارد نیست چراکه این ماده از آیین‌نامه به طرح‌ها و لوایح اختصاص دارد نه به مواد زیرمجموعه آن.

ادیانی پاسخ داد: بگذارید کلام منعقد شود.

پزشکیان گفت: کلامتان منعقد شده است.

ادیانی گفت: گوینده می‌گوید منعقد نشده است.

در این هنگام بلندگوی علی ادیانی قطع و بلندگوی علیرضا محجوب برای بیان پیشنهادی در این لایحه روشن شد که محجوب به ارائه صحبت‌های خود پرداخت.

در ادامه جلسه، علی ادیانی با حضور در جلوی جایگاه هیات رئیسه به نحوه عملکرد رئیس مجلس اعتراض کرد و با فریادهایی به او معترض شد و این اعتراض باعث شد محمدعلی وکیلی از جایگاه هیات رئیسه پایین بیاید و او را از جلوی جایگاه هیات رئیسه دور کند.

در این میان نمایندگانی همچون کوهکن، مازنی، بهروز نعمتی، هدایت‌الله خادمی، آزادی‌خواه، پورابراهیمی و غیره در میان صندلی نمایندگان جمع شدند تا ادیانی را به آرامش دعوت کنند.

پس از اینکه ادیانی در صندلی خود قرار گرفت، کوهکن و وکیلی به یکدیگر اعتراض کردند و با فریادهایی نسبت به هم معترض شدند که نمایندگان اطراف ادیانی را خالی کرده و به جدا کردن وکیلی و کوهکن پرداختند.

در این هنگام اظهارات علیرضا محجوب نیز به پایان رسید و یک عضو هیات رئیسه نام علی ادیانی را به عنوان موافق پیشنهاد محجوب خواند که موافقت خود را بیان کند.

ادیانی در ابتدای صحبت‌های خود خطاب به پزشکیان گفت: آقای پزشکیان شما نخواستید ولی خدا خواست که اسم ادیانی به عنوان موافق انتخاب شود.

پزشکیان گفت: ما جسارتی نکردیم.

ادیانی ادامه داد: من به احترام مجلس، به احترام حق شهروندی کل مردم عزیز ایران و به احترام حق نمایندگی و در اعتراض به رفتار خلاف آیین‌نامه شما سخن نمی‌گویم.

پزشکیان خطاب به ادیانی گفت: چرا سخن نمی‌گویید؟

یکی از اعضای هیات رئیسه نیز گفت: بلندگوی شما روشن است، صحبت کنید.

ادیانی گفت: آن موقعی که باید میکروفن روشن باشد، قطع می‌کنید. بار دیگر می‌گویم که بنده به عنوان اعتراض به رفتار رئیس جلسه که حق نماینده را تقطیع کرد، صحبت نمی‌کنم.

پزشکیان گفت: من هیچ‌وقت میکروفن کسی را قطع نکردم. به نظر من اشکال آیین‌نامه‌ای وارد نبوده است.

در این هنگام بود که علی لاریجانی وارد صحن مجلس شد و پزشکیان جایگاه ریاست مجلس را به لاریجانی داد، همزمان علی ادیانی از صحن علنی خارج شد و صحبت‌های علی مطهری نیز در منصرف کردن او از تصمیمش اثرگذار نبود و در نهایت ادیانی از جلسه خارج شد.

کارگزاری فارابیاخبار مرتبط

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

آژانس مسافرتی زیما
بستن
کارگزاری فارابی